31 серпня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

31 серпня у світі відзначаються день блогу, Міжнародний день обізнаності про передозування, День “Ми любимо мемуари”, День традиційної африканської медицини.

У США – День штату Південна Кароліна, День їжі на свіжому повітрі, День діатомової землі, день свахи, День “Люблю судитися разом з адвокатами”, День суміші із сухофруктів і горіхів, в Сінгапурі – День вчителя, в Киргизстані – День Незалежності, в Молдові – День державної мови, в Таїланді – День Незалежності, в Узбекистані – День пам’яті жертв репресій, в Польщі – День солідарності і свободи, в Малайзії – День Незалежності, в Афганістані – День єдності белуджі і пуштунів.

Святкові та вихідні дні у вересні 2021: скільки відпочиватимемо та що святкуватимемо першого осіннього місяця?

Православна церква 31 серпня вшановує пам’ять двох мучеників – рідних братів Флора і Лавра. Інші назви свята:” Фролов день”, “Кінське свято”, “Конячники”. У цей день за старих часів коней годували досхочу, на них не працювали, навіть на скачки не сідлали. Ще була така проблема – якщо 31 серпня вранці птах у вікно стукає – ввечері щастя трапиться.

За житієм Флор і Лавр були рідними братами. Вони жили в II столітті у Візантії, потім переселилися до Іллірії. За ремеслом брати були каменотесами (їх вчителями у цьому мистецтві були християни Прокл і Максим, від яких брати навчилися і боговгодного життя).

Правитель послав братів у сусідню область для роботи над споруджуваним язичницьким храмом. Святі працювали на будівництві, роздаючи зароблені гроші жебракам, самі ж дотримувалися суворого посту і невпинно молилися. Одного разу син місцевого жерця Мамертіна необережно підійшов до будівництва, і осколок каменю потрапив йому в око, сильно пошкодивши його. Святі Флор і Лавр пообіцяли батьку юнака, що його син його отримає зцілення. Вони взяли юнака до себе і наставили вірі в Христа.

Церковний календар: вересень 2021

Після цього він одужав. Побачивши таке диво батько хлопця також увірував в Христа. Коли будівля храму була закінчена, брати зібрали християн, які допомагали при будівництві, розтрощили ідолів і поставили в східній частині храму святий хрест. Дізнавшись про це, начальник області засудив до спалення колишнього жерця Мамертіна з його сином і 300 християн. Мученики Флор і Лавр були кинуті в порожній колодязь і засипані землею. Через багато років святі мощі мучеників Флора і Лавра були знайдені нетлінними і перенесені до Константинополя.

Традиції і звичаї на 31 серпня
У народі говорили, що настало Кінське свято, у яке прийнято пригощати коней якими-небудь ласощами.

Пекли спеціальне печиво у вигляді кінського копита.

Починалися 31 серпня так звані «бабські посиденьки», коли вечорами жінки збиралися вдома у якоїсь вдови і проводили вечори за розмовами і рукоділлям.

Поспівали до 31 серпня літні сорти яблук, а тому, обов’язково збирали урожай.

Місячний посівний календар садівника-городника: вересень

Що не можна сьогодні робити
Не можна працювати на конях в цей день. Навпаки, коней необхідно обов’язково добре нагодувати.
Також заборонено сьогодні запрягати воза і випалювати клеймо на худобі.

Народні прикмети на 31 серпня
Не встигнеш посіяти жито до Фрола – буде поганий урожай наступного року.
Не можна працювати на конях цього дня.
Навпаки, коня, за прикметою, потрібно обов’язково добре нагодувати.
Також заборонено 31 серпня запрягати воза і випалювати тавро на худобі.
Коней належало обов’язково окропити святою водою, щоб вони не хворіли, були міцними і змогли пережити навіть сувору зиму.
Кінь часто перебирає ногами і фиркає – чекай негоди
Висмикували полин і дивилися, яким було її коріння.
Якщо коріння товсте, то, за цією прикметою, можна очікувати хорошого врожаю вже наступного року.

Календар стрижки волосся: вересень 2021


31 серпня День ангела імені відзначають: Богдан, Марк, Раймонд. Варнава, Георгій, Григорій, Діонисій, Євгеній, Єміліан, Іларіон, Лев, Лука, Макарій, Михайло, Флор, Христофор. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Імениники в серпні: хто та коли відзначає День ангела цього місяця?

 

0 Комментариев