30 вересня: яке сьогодні свято?

news

Сьогодні, 30 вересня, у світі відзначають Міжнародний день перекладача та День усиновлення. Крім того, сьогодні святкують Всеукраїнський День бібліотек. За церковним календарем сьогодні вшановують пам’ять мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії.

У народі день святих мучениць називали «бабиним днем», оскільки іменини в цей день відзначали багато жінок і дівчат. Вважається, що ці християнські святі є покровителями жінок у родинних і домашніх справах.

За давньою традицією, жінки, подібно до Софії, яка оплакувала дочок, повинні почати день з плачу. Сльози на «бабські іменини», як вважалося, протягом року будуть оберігати домівку жінки від нещасть.

Заміжні жінки, щоб забезпечити щастя і спокій в будинку, вранці йшли в храм, де купували три свічки. Дві ставили в церкві перед іконою Ісуса, а третю несли додому.

У цей день пекли коровай, а опівночі в його середину ставили свічу, що залишилась. Її підпалювали і 40 раз читали заповітні слова про те, щоб спокій в будинку прибував, а все погане безслідно зникло.

30 вересня вважалось в народі непростим, небезпечним днем. Поганою прикметою вважалося призначити на цей день вінчання або заручини. В той же час, «сільські святці» були періодом знайомств і залицянь.

Жінкам в цей день не можна займатися домашніми справами. Замість цього слід «виплакатися» за себе і своїх близьких, а також піти до церкви.

У Софії просять здоров’я для хворих дітей, успішного зачаття дитини і позбавлення від жіночих захворювань.

Народні прикмети на 30 вересня

  • Згідно з повір’ям, якщо 30 вересня пішов дощ, то приходу весни слід чекати рано.
  • Якщо ранок в цей день похмурий, то найближчим часом погода буде хорошою.
  • Якщо 30 вересня тепло і ясно, то саме час відправлятися на рибалку, тому що кльов сьогодні буде відмінним.
  • Якщо в цей день побачити ключ журавлів або зяблика, то на Покрову можна очікувати морозу.
  • Білки линяють – до швидкого похолодання.
  • Суха погода – до пізньої зими.

 

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев