30 травня – кого сьогодні вітати з Днем ангела та чим особливий цей день?

news

30 травня 2021 року у світі відзначаються Міжнародний день фемінізму, Міжнародний день близнюків, День пам’яті Жанни д’Арк, Всесвітній день боротьби проти астми та алергії, Всесвітній день євангелізму.

В Україні – День Києва, День хіміка, у Перу – День картоплі, в США – День м’ятного джулепа, День креативності, День «У моєму відрі дірка», День поливання квітів, у Нікарагуа, у Франції, в Швеції, Алжирі, Марокко, Тунісі, Домінікані – День матері, у Венесуелі, Гондурасі – День посадки дерев, в Іспанії – День Канарських островів, в Угорщині – День дітей, у Польщі – День прийомних батьків, у Туркменістані – Свято туркменського килима, в Малайзії – Свято врожаю, у Таїланді – День короля Прачадіпока, в Пуерто-Ріко – день пам’яті жертв теракту в аеропорту Лод, у Хорватії – День утворення держави.

Церковний календар: травень 2021

Православна церква 30 травня вшановує пам’ять преподобної Євфросинії (Євдокії). Інші назви свята «Євдокія», «Євфросинія», «Ондрон із дощем», «Звіздар». Євдокію вважали заступницею від посух. Назву «Свистунка» свято отримало через вітри, які гудуть у цей період.

2473873

До того ж 30 травня – святого Ондрона, який, за народними віруваннями, є сторожем небесних воріт, і саме йому намагалися молитися про дощ. Просили Ондрона відкрити браму і випустити опади, щоб цілюща волога пролилася на поля і позбавила людей від посухи.

В день святої Євдокії, пам’ять якої відзначається в цей час, було прийнято підгортати картоплю. Також були особливі прикмети в цей день: «Яка Євдокія – таке і літо; в дощову Явдоху місяць народився — до мокрого літа, а якщо дме ще і північний вітер — до літа холодного».

Календар стрижок волосся: червень 2021

В цей день стежать за погодою. По ній пророкують, яким буде літній сезон.

Закликають небесного сторожа Ондрона, він же Адріан, допомагати посівам. Легенда свідчить, що цей святий зберігає у себе ключі від небесних воріт, які утримують дощові хмари. Коли настає посуха люди просять його напоїти землю. Для цього є спеціальні замовляння і ритуали. Всі обряди для закликання дощу повинен проводити чоловік, бажано від 33-х років.

Поширений такий обряд: чоловік виходить на простір з гілкою осики, кланяється на чотири сторони, обстругує гілку, вимовляючи при цьому змову, і встромляє її в землю.

Народні прикмети на 30 травня

Йде дощ на зростаючий місяць – літо буде дощовим.
Вітер північний 30 травня віщує холодне літо
Якщо людина народилася 30 травня, то вона буде володіти здатністю заговорити дощ
Холодний день – прикмета до того, що влітку буде град
Свині риють болота – буде дощове літо
Яблуні, бузок і горобини у цвітінні 30 травня – буде хороший кльов, і можна вирушати на риболовлю
Видно блакитне світіння на високих гострих предметах (шпилях, вершинах труб, дзвіниць, флюгерів) – ознака, яка говорить про те, що скоро почнеться гроза.

Магнітні бурі у травні 2021: календар небезпечних дат для метеозалежних

Що рекомендовано робити

У цей день заведено поратись біля городини, а також неодруженим дівчатам закликати свою долю на вечорницях.
Чого не слід робити 30 травня
Потрібно бути дуже обережним: не піднімати речей під дверима та на перехрестях, не приймати подарунків, а ввечері не можна ще й пекти хліб.
Не ловіть ґав і дивіться під ноги.
Ходіть сьогодні подалі від лісу, полів і навіть парків, оскільки сьогодні вилазить дуже багато змій. Наші предки так боялися їхнього укусу, що навіть проводили захисні ритуали.
День сам по собі дуже важкий і небезпечний.
Не приймайте важливих рішень, інакше все піде шкереберть.
Будьте обережні, багато людей захочуть вас обдурити.
Краще не пити ліки та алкоголь, і уникати поїздок і подорожей.

Місячний посівний календар для городника: травень 2021

 30 травня День ангела відзначають: Адріан, Афанасій, Євдокія, Степан. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

0 Комментариев