30 травня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

30 травня 2020 року відзначають Всесвітній день боротьби проти астми і алергії, День жіночої емансипації (День емансіпе), День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження України.

А також День «Полий квіти», День Ангільї, День Канарських островів в Іспанії, День Луміса, День Ронні Джеймса Діо в США, День Японії або Ніхон-де в Дюссельдорфі, День м’ятного джулепа в США, День матері в Нікарагуа, День пам’яті жертв терористичної атаки в аеропорту Лод в Пуерто-Ріко, День парламенту в Хорватії, День прибуття індійців в Тринідад і Тобаго, Міжнародний день обіймів вашої кішки,  Національний день картоплі в Перу та Фестиваль Кааматан в Малайзії.

Православна церква 30 травня також почитала святого Ондрона, який, за народними віруваннями, є сторожем небесних воріт, і саме йому намагалися молитися про дощ. Просили Ондрона відкрити браму і випустити опади, щоб цілюща волога пролилася на поля і позбавила людей від посухи.

Євдокії Свистунки

В день святої Євдокії, пам’ять якого відзначається в цей час, було прийнято підгортати картоплю. Також були особливі прикмети в цей день: “Яка Євдокія — таке і літо; в дощову Явдоху місяць народився — до мокрого літа, а якщо дме ще і північний вітер — до літа холодного. Крім Євдокії, шанували і Андроніка, якого на Русі називали Ондроном. Його вважали рятівником від посухи.

30 травня — Євдокія Свистунія: історія, традиції та прикмети

Традиції та обряди

В цей день стежать за погодою. По ній пророкують, яким буде літній сезон.

Закликають небесного сторожа Ондрона, він же Адріан, допомагати посівам. Легенда свідчить, що цей святий зберігає у себе ключі від небесних воріт, які утримують дощові хмари. Коли настає посуха люди просять його напоїти землю. Для цього є спеціальні замовляння і ритуали. Всі обряди для закликання дощу повинен проводити чоловік, бажано від 33-х років. Поширений такий обряд: чоловік виходить на простір з гілкою осики, кланяється на чотири сторони, обстругує гілку, вимовляючи при цьому змову, і встромляє її в землю.

Народні прикмети на 30 травня

 • Йде дощ на зростаючий місяць – літо буде дощовим.
 • Вітер північний 30 травня віщує холодне літо
 • Якщо людина народилася 30 травня, то вона буде володіти здатністю заговорити дощ
 • Холодний день – прикмета до того, що влітку буде град
 • Свині риють болота – буде дощове літо
 • Яблуні, бузок і горобини у цвітінні 30 травня – буде хороший кльов, і можна вирушати на риболовлю
 • Видно блакитне світіння на високих гострих предметах (шпилях, вершинах труб, дзвіниць, флюгерів) – ознака, яка говорить про те, що скоро почнеться гроза.

Що рекомендовано робити 30 травня

У цей день заведено поратись біля городини, а також неодруженим дівчатам закликати свою долю на вечорницях.

 • Потрібно бути дуже обережним: не піднімати речей під дверима та на перехрестях, не приймати подарунків, а ввечері не можна ще й пекти хліб.
 • Не ловіть ґав і дивіться під ноги.
 • Ходіть сьогодні подалі від лісу, полів і навіть парків, оскільки сьогодні вилазить дуже багато змій. Наші предки так боялися їхнього укусу, що навіть проводили захисні ритуали.
 • День сам по собі дуже важкий і небезпечний.
 • Не приймайте важливих рішень, інакше все піде шкереберть.
 • Будьте обережні, багато людей захочуть вас обдурити.
 • Краще не пити ліки та алкоголь, і уникати поїздок і подорожей.

У кого іменини 25 квітня?. День Ангела. Свята і традиції. Проекти ...

 30 травня День ангела відзначають: Адріан, Афанасій, Євдокія, Степан. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев