3 жовтня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

3 жовтня відзначають Всесвітній день тверезості і боротьби з алкоголізмом та Всесвітній день сільськогосподарської техніки, День «поганих дівчат», Всесвітній день грибника, Всесвітній день ходьби, Міжнародний день скромного сміху, День пошуку каштанів, Всесвітній день стомованих пацієнтів.

У США – День приголомшливих диких жінок, День бойфренда, День карамелі з заварним кремом, День технарів, у Молдові – День вина, у Вірменії – Всенародне свято вина, в Ізраїлі – свято кучей (Суккот), у Німеччині – День німецької єдності, в Гондурасі – День солдата, в Італії – День пам’яті жертв імміграції.

В церкві 3 жовтня вшановується пам’ять святого Євстафія Римського – мученика, який раніше був воєначальником при імператорі Тіте і імператора Траяна. Після того, як під час полювання він побачив образ Ісуса на хресті між рогами оленя, то вирішив прийняти християнство. Після цього хрестилися два сина Євстафія і дружина. Доля випробовувала Євстафія – його худобу помер, слуги загинули, а коли до влади прийшов імператор Адріан, то в країні стало процвітати язичництво. Оскільки Євстафій відмовився приносити жертву богам, за це він був замучений і убитий.

Традиції, звичаї та обряди на 3 жовтня

Зазвичай 3 жовтня було прийнято рубати капусту, оскільки вважали, що саме зараз капуста – найсмачніша.

Також в цей день відзначали свято мельників, оскільки в цей день практично завжди дув сильний вітер, а млини працювали саме з допомогою цієї стихії.

До речі, у свідомості народу мельник був людиною незвичайною, і багато говорили, що він володіє надприродними здібностями або пов’язаний з нечистою силою. Хоча, з іншого боку, на Київській Русі знали, що це незамінна людина. При цьому, говорили, що дуже складно без нечистої сили самостійно будувати млин та молоти зерно.

Вірили, що мельник приносить водяному людську жертву, щоб він допомагав йому в подальшому. А для цього мельник штовхав людину у вир або під млинове колесо. Однак, правда це чи ні – невідомо.

Також поблизу млина люди намагалися не ходити даремно, оскільки побоювалися жінки з собакою, бо гадали що саме такий вигляд може приймати нечиста сила. Всі ці вірування підкріплювалися різними казками.

Народні прикмети на 3 жовтня

  • Північний вітер 3 жовтня – холода невдовзі прийдуть, а якщо вітер дме з південної сторони, то попереду буде багато теплих днів.
  • Західний вітер віщує мокру погоду і опади, а східний – сильні зливи.
  • Павутина 3 жовтня літає і туман стоїть – осінь буде теплою, а зима настане нескоро.
  • Багато шишок на нижніх гілках ялин – чекай ранніх морозів.
  • Якщо шишок більше вгорі, то, відповідно до прикмет, холодним буде кінець зими.
  • Якщо людина народилася 3 жовтня, то його талісманом є нефрит.

Що можна робити 3 жовтня

1. Знедоленим та бідним людям потрібно дати милостиню.

Що не можна робити 3 жовтня

1. Сьогодні не можна йти в ліс, бо можна легко заблукати.

 

У суботу, 3 жовтня, іменини відзначають власники таких імен: Михайло, Теодор, Встратій, Олег, Мислислав, Ґерард, Тереза. 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев