3 червня – день Олени та Костянтина: чим особливе це свято? що не варто робити? а які справи принесуть удачу?

news

3 червня православна церква вшановує пам’ять святителя рівноапостольного царя Костянтина та рівноапостольну царицю Олену.

Царя Костянтина називають рівноапостольним за його благі діяння для християнської церкви. Саме він, зійшовши на престол, поширив православну віру і зробив її панівною в Римі в ті часи, коли християни були гнані.

Сталося це після того, як він повалив правителів в різних частинах імперії і зайняв їх місце, ставши єдиним царем держави. Цар вибрав нову столицю – Константинополь і звів там безліч храмів. Християнам були повернуті всі права і майно, хоча сам Костянтин хрещеним не був – він здійснив обряд незадовго до смерті.

Свята цариця Олена була матір’ю рівноапостольного Костянтина і всіляко допомагала йому в християнських справах після того, як вони удвох увірували в Господа. У 326 році, будучи в похилих літах, вона вирушила мандрувати – руйнувала ідольські капища, зводила храми, читала проповіді і допомагала нужденним. Померла близько 80 років від роду, мощі її були визнані нетлінними.

В народі 3 червня має назви Оленин день, Олена – довгі льони, оскільки Святу Олену вважали покровителькою льону.  Якщо погода була невідповідною, то потрібно було обов’язково кинути в землю хоч жменьку льону.

За народними віруваннями, в цей день дуже корисно їсти курячі яйця. Найкориснішими вважаються свіжі домашні яйця. Дитині для міцного здоров’я можна дати зварене некруто яйце. Яєчну шкаралупу додають в корм курям або закопують на городніх грядках.

Що не можна робити 3 червня

  1. Жінкам не варто заплітати волосся, інакше воно буде випадати.
  2. Лінуватися сьогодні не можна, інакше свята Олена розлютиться.
  3. Носити одяг чорного кольору сьогодні – до сварок і ворожнечі.
  4. Незаміжнім дівчатам не можна цілий день сидіти вдома. Варто вийти на вулицю хоча б ненадовго.

Прикмети погоди 3 червня

  • Задушливе повітря обіцяє погіршення погоди.
  • Хмарна ніч – до похмурої погоди.
  • Якщо дме північний вітер, то зернові не вродять.
  • Зозуля багато співає – до гарної погоди.

Іменини відзначають 3 червня: Олена, Касьян, Кирило, Костянтин, Михайло, Федір, Ярослав. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

День ангела Костянтина і Олени. - YouTube

Найбільшим попитом велосипеди користуються у Нідерландах (їх мають 90% населення). За нею йде Данія, де «залізних коней» мають понад 80% людей. На третьому місці — Німеччина, де на велосипедах їздять більше 75% населення.

 

 

0 Комментариев