3 червня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

Сьогодні, 3 червня, святкують Всесвітній день велосипедистів, Чорногорія відзначає День проголошення незалежності, а Австралія – День Мабо (корінного населення).

3 червня у православних відзначається День рівноапостольних царя Костянтина і матері його цариці Олени. Крім того, шануються і діти Костянтина – чудотворці Федір і Михайло.

Свята Олена відома тим, що займалася розповсюдженням християнства. Зокрема, саме завдяки її ініціативі християни знайшли Гроб Господній, Животворний Хрест (на якому був розіп’ятий Спаситель) та інші реліквії.

3 червня – святих Олени та Костянтина. Oсь як випpосити собі долю ...

Щодо пам’яті святих Костянтина і Олени, 3 червня, то у народі цих святих пов’язували з сільським господарством та, особливо – з часом посіву льону, вівса, гречки. Казали: “хто посіє льон на Олену – будуть довгі льони” – посів льону в цей день обіцяв бути вдалим. “Ярицу, льон, гречку, ячмінь і пізню пшеницю – це Оленин день” – вважалося, що варто висаджувати у цей день гречку, ярицу і інші культури, оскільки це був сприятливий час для робіт у полі та на городі.

Сіяти хліб, навпаки, закінчували і починали висаджувати огірки. Посадку огірків прийнято було робити таємно, не посвячуючи в це своїх допитливих сусідів і навіть членів сім’ї, які не беруть участь у процесі. Робилося це в якості захисту від пpиcтріту, і якщо в результаті огірки виростали жовтими і пожухлими, говорили, що їх хтось навpoчив. Перший огірок прийнято було закопувати в землю, приносячи в жepтву богам, щоб ті допомогли отримати багатий врожай.

Поступово у цей час відцвітали сади, але ще спостерігалося цвітіння горобини, шипшини, малини, маргариток, інших квітів. З’являлися до 3 червня і перші гриби: білі, підберезники. Починався посів гречки, можна було останній раз в цьому році сіяти просо.

Є такі прикмети 3 червня на погоду:

  • дощ – до дощової осені;
  • дощ з градом – на День Прокла 3 грудня чекали снігу з крупою;
  • на горобині багато квітів – вродить льон;
  • коники ввечері скрекочуть – до хорошої погоди наступного дня;
  • зозуля кує – до потепління.

Оленін день вважається днем, коли саме Небо посилає зустріч із судженим. Для цього незаміжній дівчині цього дня потрібно неодмінно прогулятися біля місця, де сходяться три дороги.

У кого іменини 25 квітня?. День Ангела. Свята і традиції. Проекти ...

3 червня День ангела відзначають: Федір, Кирило, Костянтин, Михайло, Олена, Ярослав. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

3 июня - Всемирный день велосипеда | Velosiped.kz

3 червня, відзначають Всесвітній день велосипеда .

Цей день з’явився за ініціативою ООН, відповідна резолюція якої була прийнята 12 квітня 2018 року.

Ініціатором заснування свята став соціолог Лешек Сібільський, який спеціалізується на таких темах, як сім’я, глобальна бідність, зміни клімату та спорт як інструмент соціальної інтеграції. Юнаком Сібільський входив у національну збірну Польщі з велоспорту, тож не дивно, що саме він став популяризатором велосипеда та засновником свята.

Співавторами документу виступили 56 країн світу. Зрештою Генасамблея ООН, підтверджуючи унікальність, давню історію і багатофункціональність велосипеда, підтримала цю ідею.

Як відомо, велосипед є простим, недорогим, надійним, екологічно чистим і прийнятним видом транспорту, використання якого сприяє дбайливому ставленню до навколишнього середовища та підтримання здоров’я.

Виходячи з цього, ООН закликала держави-учасниці брати до уваги передову практику і засоби для пропаганди користі велосипеда серед всіх членів суспільства і в зв’язку з цим вітає ініціативи з організації велопробігів на національному та місцевому рівнях в якості засобу поліпшення фізичного та психічного здоров’я, а також формуванню в суспільстві культури їзди на велосипеді.

Велосипеди у світі

Найбільша кількість велосипедистів – більше 90% населення – у Нідерландах. В Амстердамі побудовано більше 400 кілометрів велодоріжок.

На другому місці – Данія, де більше 80% людей мають двоколісний транспорт. Трійку лідерів з розвитку велоруху замикає Німеччина, де на велосипедах їздять більше 75% населення.

Україна поки що не входить у першу 10-ку країн, які можна назвати «велосипедними», але статистика показує, що щороку популярність цього транспорту швидко зростає. За даними Асоціації велосипедистів Києва, у столиці України за 2018 рік кількість велосипедистів зросла на 40%.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев