29 жовтня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

29 жовтня 2020 світ відзначає Всесвітній день лікаря ультразвукової діагностики, Всесвітній день боротьби з інсультом, День довгих строкатих шарфів, Міжнародний день псоріазу, Міжнародний день вина “Каріньян”.

В Україні – День військового фінансиста, у США – День відлюдника, День кішки, День Інтернету, День вівсянки, в Туреччині – День Республіки, у Сербії – День прийняття Конституції.

За народним календарем сьогодні – Лонгіна Сотника. Лонгіна вважали захисником від хвороб очей, тому 29 жовтня з особливою ретельністю молилися йому про зцілення. Селяни на Лонгіна виносили на вулицю свій зимовий одяг, щоб провітрити його під останніми сонячними променями і висушити на морозі. Люди вірили, що таке поєднання захистить в майбутньому від хвороб.

Лонгин Сотник народився в селищі Ардалес в Каппадокії. Ставши римським воїном, він ніс службу в Юдеї під керівництвом Понтія Пілата і очолював один з чисельних загонів.

У момент страти Ісуса Христа стояв на варті біля підніжжя Хреста, і саме він пронизав його бік списом. В останні хвилини земного життя Спасителя Лонгин і кілька воїнів побачили ознаки, біди і нещастя, які очікують народ після смерті Христа, увірував у нього і підтвердив це всенародно. Згідно з церковним переданням, Сотник був вражений катарактою, а кров Господа Бога, яка бризнула і потрапила в очі, зцілила його.

Лонгин з іншими воїнами повернувся в рідне місто і почав проповідувати. За наказом прокуратора П. Пілата вони були схоплені і страчені шляхом відрубування голови. Голову Сотника принесли в Єрусалим, щоб прокуратор міг переконатися в його смерті. Після цього вона була викинута за стіни міста.

Сліпа жінка, яка проходила повз, знайшла її, зрадила землі, згідно християнських звичаїв, і негайно ж прозріла. Диво, яке трапилося, вдихнуло у народ віру про те, що звернені благання мученика Лонгина Сотника здатні допомогти зціленню від очних хвороб.

Другий святий Лонгин, воротар Печерський володів даром прозорливості. Після смерті був похований у Дальніх печерах.

Лонгин Яренгський був ченцем Соловецького Спасо-Преображенського монастиря. Жив у XVI столітті. Потонув у Білому морі під час поїздки в Тверську землю по монастирських справах.

29 жовтня: традиції та обряди

Традиційно в цей день всі вмивалися холодною водою (з колодязя або ключа). Особливо старалися вмити дітей, вважаючи, що це допоможе зору. Деякі, особливо віруючі, для поліпшення гостроти зору примушували дітей дивитися на воду кілька годин поспіль.

В це народне свято виносили на вулицю зимовий одяг. Вважалося, що світло володіє цілющою силою і, просочившись теплом, одяг буде зігрівати і лікувати тіло всю зиму. На сонце виходили погрітися літні і хворі люди. Вони вірили, що отримане тепло і світло допоможуть їм пережити зиму.

Народні прикмети на 29 жовтня:

  • Перелітні птахи тільки зараз збираються у вирій – зима, швидше за все, буде досить теплою і без сильних морозів
  • У похмурий день на заході сонце яскраво світить – буде тривала негоду
  • Вітер мінливий 29 жовтня – зима буде з частими відлигами
  • Якщо людина народилася 29 жовтня, то талісманом є агат
  • Каламутний і блідий місяць 29 жовтня – буде мороз і сніг
  • Яскраве зоряне небо – погода, за прикметами, буде гарною. Тьмяне небо віщує сніг і дощ.
  • Гусь на одній лапці стоїть – скоро похолодає
  • Сонце в хмарах 29 жовтня, начебто б у тумані – чекай нещастя
  • Листя пожовкло і практично не обпадає – прикмета, що морози настануть не надто скоро
  • Тривалі тумани 29 жовтня – скоро буде відлига

Чого не можна робити 29 жовтня

У цього дня дуже напружена енергетика, він невдалий, так що не робіть нічого важливого. Можуть статися неприємні випадковості, втрати і крадіжки. Уникайте великого скупчення людей, і не купуйте нічого значного, це не принесе вам радості.

Щоб не принести з роботи додому чужу біду, йдучи з неї накресліть вугіллям або олівцем на підошвах взуття хрест і скажіть: “Зніму хрестом, царським перстом, те, що не від Бога, від чортового порога. Собаці злій вити, а мені рабу (рабі) Божого (ім’я) здоровим бути. Амінь.”

29 жовтня День ангела імені відзначають: Євген, Олексій, Георгій, Іван, Кузьма, Леонтій, ТерентійНе забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

Актуально: Іменинники у жовтні: календар імен тих, кого слід привітати з Днем ангела у жовтні

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев