29 серпня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

29 серпня у світі відзначаються День народження мотоцикла, Міжнародний день дій проти ядерних випробувань.

В Україні – День пам’яті захисників, які загинули за незалежність і територіальну цілісність України, Дня шахтаря, у США – День прав людини, День швейцарських виноробів, День гончарної печі, День китайського рагу “Чоп Суї”, День обізнаності про саркоїдозі, Неділя “Жертвувати своїми бажаннями заради потреб інших”, День лимонного соку, День топлес, в Японії – День смаженого м’яса, в Португалії – Винний фестиваль, у Тайвані – День бабусь і дідусів, в Аргентині – День посадки дерев, у Іспанії – Свято святої Марії Морський, у Вірменії – День озера Севан, в Індії – День спорту, у Казахстані – День закриття Семипалатинського випробувального ядерного полігону, у Польщі – День муніципальної поліції, в Індії – День мови телугу, в Аргентині – День адвоката, у Словаччині – День Словацького національного повстання.

Святкові та вихідні дні у вересні 2021: скільки відпочиватимемо та що святкуватимемо першого осіннього місяця?

Православна церква 29 серпня святкує перенесення з Едеси в Константинополь Нерукотвореного образу (Убруса) Господа Ісуса Христа. Інші назви свята: “Хлібний Спас”,”Горіховий Спас”, “Оріховнік”, “Спас на полотнах”, “Спас на полотні”.

29 серпня предки випікали хліб, збирали зрілі горіхи і продавали на ярмарках лляне полотно. Відзначали Горіховий Спас без розмаху, на відміну від Яблучного і Медового. Цього дня люди намагалися зробити частину заготовок на зиму.

На Горіховий Спас з полів прибирали жито і пшеницю. А господині ткали полотно, щоб забезпечити свої родини одягом. В обідній час святили хліб, пироги і горіхи.

Напередодні Третього Спаса старі люди ходили до води і спостерігали за нею. Якщо вода у водоймах спокійна, то осінь теплою буде, а зима пройде без хуртовин.

Церковний календар: вересень 2021

До цього дня чистили цілющі джерела. Згідно з повір’ям, ластівки в цей день вервечкою летять і кидаються в колодязі.

З Третього Спаса починали заготовляти лісові горіхи. До цієї пори завершувалася жнива. Починали сіяти озимі. Звідси свято отримало ще одну назву – Хлібний Спас.

Також було прийнято торгувати в цей день полотном. Тому свято прозвали ще «Спас на полотні», «Спас на полотнах», «Полотняний Спас».

На Третій Спас в теплі краї відлітають птахи. Вважалося, що якщо журавель до Третього Спасу відлетить, то на Покрову (14 жовтня) буде мороз.

Магнітні бурі у серпні 2021: кілька дат примусять метеозалежних почуватися зле

Що не можна робити на Горіховий Спас
Категорично заборонено сваритися і бажати комусь зла, інакше це може повернутися в потрійному розмірі.

Також не можна відмовляти бідним у їжі, ходити до лісу без оберега.

Коли в інші свята працювати не можна, то в це – навпаки не час відмовлятися від праці. Йде збір врожаю, треба збирати горіхи, молоти борошно, пекти хліб, заготовлювати соління на зиму. Не можна відмовлятися від роботи, яку пропонують у цей день.

Місячний посівний календар садівника-городника: вересень

Народні прикмети на 29 серпня
Хороший урожай горіхів – в наступному році буде багато хліба.
Хто на Горіховий Спас знайде горіх двійчатку або трійчатку, той скоро розбагатіє.
Цей день сприятливий для поїздок – все задумане здійсниться.
Якщо на Третій Спас хороша погода, то зима буде короткою, а весна – ранньою.
Якщо поруч з місяцем утворилося коло, то на наступний день піде дощ.
Бліді зірки – до ясної і сухої погоди.
Викидати або наступати на хлібні крихти в цей день вважається великим гріхом.

Календар стрижок волосся: серпень 2021

29 серпня День ангела імені відзначають: Герасим, Степан, Олександр, Яків, Анна. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Імениники в серпні: хто та коли відзначає День ангела цього місяця?

0 Комментариев