28 вересня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

28 вересня у світі відзначаються Всесвітній день боротьби проти сказу, День свободи від голоду, День народження ломбарду, Міжнародний день права знати, Міжнародний день загального доступу до інформації, Міжнародний день безпечних абортів, Міжнародний день поке.

У США – День штату Північна Кароліна, День реєстрації виборців, День кремового пирога з полуницею, День добросусідства, День “Почитайте дитині книгу, яка вам подобається”, свято саке, День пивопітія, День “Задайте дурне питання”, в Китаї – День Конфуція, в Тайвані – День вчителя, в Казахстані – День працівників атомної галузі, в Ізраїлі – Шміні Ацерет, Сімхат Тора, в Чехії – День чеської державності, День святого Вацлава, в Литві – День пам’яті жертв Тускуленай, у Таїланді – День прапора, в Гвінеї – день референдуму, в Новій Зеландії – День домініону.

Святкові та вихідні дні у вересні 2021: скільки відпочиватимемо та що святкуватимемо першого осіннього місяця?

Православна церква 28 вересня вшановує пам’ять святого великомученика Микити Готського. Інші назви свята: “Микита”, “Микита осінній”, ” Микита Гусятник”, “Репорез”. В старовину була прикмета – щоб рік не мучитися від зубного болю, потрібно з’їсти ріпу в день “Микити Гусятника”.

Микити Готського, який жив приблизно в IV столітті неподалік Дунаю. Коли Микита прийняв християнство, то відразу почав проповідувати серед своїх одноплемінників-готів. Правив тут язичник Атанаріх, якого Микита відкрито викривав.

Язичники схопили Микиту і стали примушувати його відректися від своєї віри, але Микита відмовився це зробити. За це його вирішили спалити, але вогонь не торкнув Микиту. Згодом проповідник все одно був закатований, і його мощі були перенесені на територію Константинополя.

Церковний календар: вересень 2021

Вважається, що із 28 вересня дикі гуси відлітають у теплі краї. Також починають стригти овець.

У цей день починали збір ріпи, а інші коренеплоди намагалися прибрати раніше, оскільки вранці спостерігалися досить сильні заморозки. З ріпи готували безліч різних страв – її варили, парили, їли в сирому вигляді. Також робили з неї кашу. Було розповсюджено багато історій і казок, пов’язаних із ріпою. Одна з найбільш відомих – «Ріпка».

У народі день 28 вересня називали Гусятником, оскільки саме зараз можна було різати гусей, яких раніше старанно відгодовували. Звичайно ж, головною стравою у цей день був печений гусак.
Місячний посівний календар садівника-городника: жовтень 2021

Що не можна робити 28 вересня:
Серйозну роботу й нововведення краще відкласти.
Заборонено стригти й фарбувати волосся, грати весілля.
Також не рекомендується прибирати вдома.

Календар стрижки волосся: вересень 2021

Народні прикмети
Гусак лапу підняв – до холоднечі.
Гусак ніс ховає під крило – до ранньої зими, у воді хлюпочеться – до потепління.
Гусаки високо летять – до весняного повноводдя.
На дворі стоїть ясна погода – до вітряного дня.
Дощ іде – до пізньої та сирої весни.
Багато мурашників у лісі – до холодної зими.
Качки пірнають у ставку – до дощу.
Магнітні бурі в жовтні 2021: метеозалежним на замітку

28 вересня іменини відзначають: Максим, Микита, Порфирій, Степан, Федот, Вацлав, Марк. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

Імениники у вересні: хто та коли відзначає День ангела цього першого осіннього місяця?

0 Комментариев