28 травня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

28 травня 2020 світ відзначає День брюнеток, День народження майонезу, День менструальної гігієни, Міжнародний день дій за жіноче здоров’я.

В США святкують День гамбургера, День грудинки, у ПАР – День «Візьми дочку на роботу», в Азербайджані – День республіки, у Вірменії – День першої республіки, у Хорватії – День збройних сил, в Непалі – День республіки, у Пакистані – День величі, в Ефіопії – День падіння військового режиму, в Англії – Весняний банківський свято, на Філіппінах – День національного прапора.

28 травня – величне свято Вознесіння Господнє. Повна назва свята – Вознесіння Господа Бога і Спасителя нашого Ісуса Христа. Це одне з 12-ти найбільших церковних свят. Відзначають його на 40-й день після Великодня. Цей день завжди випадає на четвер.

Згідно з Євангелієм, Ісус Христос після свого Воскресіння ще більше місяця перебував на землі. Він був зі своїми апостолами і учнями. Завершивши свій земний шлях, Ісус зібрав апостолів у передмісті Єрусалима Віфанії на Елеонській горі, благословив їх і вознісся на небо. Свято встановлене на честь цієї події.

Невдовзі до присутніх з неба спустилися два Ангели і сповістили: що Христос вдруге прийде на землю, але вже з великою силою і славою, і буде судити живих і мepтвих.

Він весь час перебуватиме зі своїми учнями, не залишить їх – хоч і перестане бути їм в образі людини, невидимо він, як і раніше буде поруч з ними. Про Вознесіння Христове розповіли євангелісти Марк і Лука в книзі Діянь Святих Апостолів.

Святкуючи Вознесіння, потрібно радіти і веселитися. Так раділи Святі апостоли Вознесінню, коли бачили славу Господа свого. Для кожного християнина це має бути справжня духовна радість.

В давнину вважали, що з Вознесіння починається розквіт весни, і перехід до літа. Говорили, що в період з Великодня до Вознесіння не можна в чомусь відмовляти мандрівникам, так як це є особливим гріхом. Люди намагалися більше допомагати нужденним, подавати милостиню тим, хто просить.28 травня Вознесіння Господнє

Так як свято припадає на четвер, посту в цей день немає – можна їсти будь-яку їжу. Забороняється займатися тяжкою фізичною працею, прибиранням, пранням, прасуванням, шиттям.

Цього дня кожна людина, яка вважає себе віруючою, повинна відвідати богослужіння і приділити час молитві. Саме на Вознесіння Ісус Христос допомагає людям у всіх їхніх проханнях, тому потрібно щиро молитися і просити те, чого дійсно дуже потребуєте.

28 травня з церкви виноситься плащаниця, і Великоднє привітання “Христос Воскрес!”, яким всі віталися, після Великодня уже не говориться.

28 травня - Пахом Теплий, Пахом Бокогрій

Сьогодні відзначається народне свято Пахома Теплого або Пахома-Бокогрія. Преподобний Пахомій Великий, пам’ять якого відзначається в цей день – монах з Єгипту, заснував перший общинницький монастир. Пахом вирушив у похід і зустрів християн. Саме від них він і дізнався про релігію, якій вирішив присвятити своє життя. Після закінчення війни Пахом хрестився і трохи пізніше заснував чернецький монастир.

Люди помітили, що до дня пам’яті преподобного Пахомія весняна погода ставала вже по-справжньому теплою. Також говорили, що черемхові ранки змінюються горобиновим теплом.

Сьогодні всю пшеницю сіяли, що залишилася, але багато інших рослин садити було заборонено, тому що вони можуть пропасти.

Народні прикмети на 28 травня

 • Прийшов Пахом – запахло теплом.
 • На Пахома багряний схід – літо буде посушливим, варто чекати пожеж.
 • На Пахома-Бокогрія швидше досівай пшеницю.
 • Насичений червоний обрій на сході віщує спекотне літо з частими пожежами.
 • Яка погода на Пахома Теплого, таким буде і літо.
 • Дощ і вітер східний говорять про те, що негода скоро припиниться.
 • У небі після дощу видна веселка – негода більше не повернеться.
 • Західний вітер під низькими хмарами — пора сіяти ярицу.
 • Тепла погода на Пахома – можна вирушати на риболовлю і розраховувати на хороший улов.
 • Якщо ластівки не повертаються в колишнє житло – це віщує пожежу. Якщо вони покинули вже насиджене місце – до великої біди.Якщо метелики літають низько – буде хороший урожай ярої пшениці.

Що рекомедується робити 28 травня

Щоб залучити у своє життя щастя, дівчатам рекомендується одягати червоні сарафани.

Чого не варто робити 28 травня

 • Не варто садити на Пахома Теплого ніякі рослини, крім пшениці – посіви не зійдуть або згниють.
 • Забороняється дивитися на своє відображення у воді.

У кого іменини 25 квітня?. День Ангела. Свята і традиції. Проекти ...

28 травня День ангела відзначають: Макар, Дмитро, Анастасія. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев