27 жовтня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

27 жовтня у світі відзначаються Міжнародний день плюшевого ведмедика, День примхливих співробітників, Всесвітній день ерготерапії, Всесвітній день аудіовізуальної спадщини (ЮНЕСКО).

У Великобританії – День наставництва, День чорної кішки, в США – День Військово-морського флоту, День Сільвії Плат, День американського пива, День здоров’я легенів, День трусів-боксерів, в Алжирі – День посадки дерев, у Вірменії – День пам’яті жертв теракту в парламенті, в Австралії – День захисту дітей, в Конго – День трьох Заїрів, в Греції – День національного прапора, в Словаччині – День чернівської трагедії.

Вихідні та святкові дні в листопаді: скільки українці відпочиватимуть цього місяця?

Православна церква 27 жовтня вшановує пам’ять святої Параскеви Сербської. Її шанують як цілительку хвороб, захисницю вагітних і породіль. У народі день назвали Параскева Грязнуха. Говорили – на Грязнуху не буває сухо.

Параскева жила в XI столітті, була слов’яно-сербського походження. Виховувалася в богобоязливій родині. Після промови, почутої в храмі, Параскева роздала все своє майно бідним, а сама вирушила до Єрусалиму. Звідти перебралася в Йорданську пустелю. Померла в глибокій старості, мощі її були знайдені безсмертними.

Церковний календар: жовтень 2021

 27 жовтня – день пам’яті мучеників Назарія, Гервасія, Протасія і Келсія

Святі жили в I столітті і постраждали при імператорі Нероні. Назарій був християнином, роздавав милостиню бідним, допомагав людям знайти віру. За це його посадили в темницю, де він зустрів братів Гервасія і Протасія. Пізніше Назарія вигнали з міста, він поїхав до Франції, де жив у благочестивої господині. Виховав її сина Келсія в християнських звичаях, разом з ним проповідував.

Їх обох спіймали, представили на суд імператору Нерону. Святих намагалися стратити, але ті залишалися неушкодженими. Тоді Назарій і Келсій вирушили в місто Медіолан, де знайшли Протасія і Гервасія. В кінці всіх четвертих стратили мечем за християнську віру.

Магнітні бурі в жовтні 2021: метеозалежним на замітку

Сьогодні свято – день пам’яті преподобного Миколи Святоші

Нікола був сином Давида – чернігівського князя – і онуком Святослава Ярославовича. У язичництві його звали Святослав (Святоша – зменшувально-пестливе). Був одружений, ростив дітей, але в 1107 році залишив все і пішов в Києво-Печерську обитель, прийняв чернецтво з ім’ям Микола.

Нікола багато молився, важко працював, брати намагалася повернути його в світ, а лікарі говорили, що фізична праця небезпечна для здоров’я Ніколи. Святий стверджував, що Бог допомагає йому, і наклав на себе подвиг безмовності. Всі подарунки, які він отримував від рідних, святий роздавав бідним і жебракам або ж витрачав на покупку книг. Помер у 1143 році.

Вихідні у 2022 році: чи порадують українців додатковими святковими днями

Що сьогодні не можна робити

З давніх-давен на Русі в цей день діяла заборона на будь-які домашні жіночі справи. Не можна було прати, прибирати, шити і в’язати, прясти пряжу. Жінкам, які чекають дитину, заборонялося розчісуватися.

Також не можна працювати на городі.

Якщо порушити ці заборони, то можна накликати на себе серйозні проблеми зі здоров’ям.

Давай одружимося у 2022 році: як обрати дату найщасливішого дня

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

  • яскраве і зоряне небо – до хорошого врожаю;
  • вітряна і суха погода – літо в наступному році буде неврожайним;
  • голосно каркають ворони – до відлиги;
  • хмарна і сніжна погода – в травні чекайте негоди.

Місячний посівний календар садівника-городника: листопад 2021

Іменини у Михайла, Петра, Кузьми, Ігнатія і Миколи. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!  

Імениники у листопаді: хто та коли відзначає День ангела цього осіннього місяця?

0 Комментариев