27 вересня: яке сьогодні свято?

news

27 вересня – Всесвітній день туризму, а також Всесвітній день моря. Православні українці відзначають свято Воздвиження Хреста Господнього-2018.

27 вересня у нашій країні також відзначають  День вихователя і всіх дошкільних працівників.

Жартівливі свята: День смішних капелюхів та Свято одягу домашніх тварин

Народні прикмети на 27 вересня

  • Гуси високо летять в небі – прикмета, що навесні буде найбільше водопілля, і навпаки.
  • На Воздвиження дме холодний вітер – прикмета, що літо буде теплим.
  • У доброї господині на Воздвиження і пиріг з капустою
  • Хто на Воздвиження постить, тому сім гріхів проститься
  • У Воздвиження з поля остання копиця рухається
  • З Воздвиження осінь до зими зсувається

Що не можна робити

Сьогодні не дозволяється важко працювати, в тому числі і по дому: прибирати, шити, прати, в’язати. Також краще не починати ніякі важливі справи, за повір’ям вважається, що будь-яка справа піде прахом. Крім того, сьогодні потрібно дотримуватися суворого посту, а значить не їсти м’ясо, яйця, молочні продукти і рибу. А їжу можна заправляти тільки рослинною олією.

Також на Воздвиження не ходять в ліс, бо можна натрапити на Лісовика, який перераховує тварин і оглядає свої володіння. Людина, яка попалася йому на очі, вже не вийде з лісу. Також можна і ведмедя зустріти і змію, вони всі залягають у зимову сплячку.

Що потрібно зробити

Вдома потрібно замкнути всі двері, особливо якщо живете в приватному будинку, щоб змії і ящірки, які шукають собі гніздо, не оселилися у вас в теплі. Для захисту будинку від різних злих сил і нечисті потрібно окропити його святою водою. Раніше навіть малювали хрести на будинку: крейдою, сажею, часником, вугіллям або кров’ю тварини. А також дерев’яні хрестики або зроблені з гілок горобини вішали вдома.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев