27 вересня Вознесіння Чесного і Животворного Хреста Господнього

news

Сьогодні православні хрестияни відзначають Вознесіння Чесного і Животворного Хреста Господнього. Свято вважається одним з дванадесятих церковних свят.

Друга назва цього свята – «Хрестовоздвиження». «Воздвиження» означає «піднесення», тобто урочистий обряд почитання та прославляння Хреста Господнього.

Православними християнами в цей день згадуються події 326 року, коли цариця Олена вирушила на пошуки християнських святинь та знайшла Хрест, на якому був розіп’ятий Ісус і печеру, де він був похований, а потім воскрес. Після цього Макарій, Єрусалимський Патріарх, спорудив хрест, щоб всі охочі могли побачити святиню і доторкнутися до неї, а імператор Костянтин, син цариці Олени, побудував храм Гробу Господнього (Вознесіння Христового). Свято Піднесення Хреста Господнього було присвячено цій події та відзначається щорічно 27 вересня.

У цей день обов’язково відвідували богослужіння. 

По поверненню додому з храму,  будинок окроплювали святою водою, а крейдою малювали на будинку хрести для захисту від нечистої сили, або виготовляли хрест з гілочок горобини.

Наші пращури вірили, що у свято Воздвиження Хреста Господнього змії розпочинали підготовку до зими, тому цього дня до лісу не ходили, так як боялися нападу плазунів.

Фото ілюстративне з інтернету 

0 Комментариев