26 травня Вознесіння Христове відзначають католики. Коли це свято відзначатимуть за православним календарем?

news

Вознесіння Христове – одне з найважливіших християнських свят. Сьогодні, 26 травня, його відзначають християни загідного обряду.

Вознесіння Господнє — перехідне церковне свято, яке відзначають на сороковий день після Великодня. Свято належить до найважливіших свят, таких як Різдво, Хрещенням, Преображення, Успіння

2022 року Вознесіння Христове у католиків припадає на сьогодні — 26 травня. Це свято на згадку про піднесення Христа на небеса, що відбулося, за переказами, на Оливній горі біля Віфанії. Згідно з книгою Дій святих апостолів, Ісус після Свого Воскресіння протягом сорока днів був зі своїми апостолами, розповідаючи їм про Царство Боже, після чого зібрав учнів в Єрусалимі і сповістив, що через кілька днів вони будуть охрещені Духом Святим. На очах учнів Він піднявся на хмару. Засмученими розлукою з учителем, апостолам з’явилися два ангели, які пророкували друге пришестя Христа. Свято Вознесіння Господнього нагадує віруючим про переселення Христа з земного світу до духовного, а також про його обіцянку повернутися на землю наприкінці часів.

Що стосується християн  сзідного обряду, тобто православних, то оскільки Великдень у нас святкували 24 квітня, то у 2022-му році Вознесіння Господнє випадає на 2 червня.

Чим католицьке Вознесіння Христове відрізняється від православного

У католиків є деякі обряди, які безпосередньо пов’язані зі святом. Так, на Вознесіння Господнє представники католицької віри під час меси благословляють виноград і бобові, а також гасять пасхальні свічки. У деяких храмах на Вознесіння піднімають статую Ісуса Христа до стелі. Ця традиція супроводжується різними церемоніями та піснеспівами.

Прикмети у Вознесіння Господнє

  • Наші пращури помітили, якщо в цей день погода буде теплою, то осінь буде теплою.
  • Якщо на Вознесіння дощ і гроза — буде поганий урожай і хвороби худобі.
  • Якщо курка знесла яйце, його потрібно підвісити під дахом будинку, щоб воно захищало мешканців від нещасть.
  • Почути каркання ворони цього дня — добрий знак.

Що не можна робити у свято Вознесіння Господнього

  • Виконувати роботу по дому або на городі: копати, сіяти, будувати, шити, прати.
  • Не можна сумувати, думати про погане, лаятися з ближніми, поганословити.
  • На Вознесіння не можна робити вінчання, оскільки вінчань не буває у великі свята.
  • У цей день заборонено розкидати сміття та плювати на землю.
0 Комментариев