26 серпня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

26 серпня в світі відзначаються День залучення удачі, свято тринадцятої кішки, День музичної йоги.

У США – День рівноправності жінок,”задумливий” четвер, день жінок-вебмайстрів, День стартапу, День собак, День туалетного паперу, День вишневого морозива, в Британії – День бургера, в Аргентині – День солідарності, День Аргентинських акторів, в Намібії – День Героїв Червоного Прапора, День гереро, в Папуа-Новій Гвінеї – День покаяння.

Святкові та вихідні дні у серпні 2021: скільки українці відпочиватимуть в крайній місяць літа та що святкуватимуть?

Православна церква 26 серпня вшановує пам’ять єпископа Тихона. У народі цей день назвали Тихон Страсної – за те, що було потрібно обходити будинок з іконою Божої Матері “Страсна”. Так свято і поєднав у своїй назві імена святителя Тихона і іменування ікони.

Також церква 26 серпня шанує пам’ять Максима Сповідника – християнського ченця, філософа і богослова, відомого боротьбою проти єресей.

Традиції та повір’я на Тихона
Наші пращури вірили, що у цей день потрібно начисто прибрати у сараях і погребах, щоб до зимових сховищ не пристала осіння гниль. Також у цей день стежать за горобиною: якщо цвітіння горобини пізнє, можна очікувати довгої і теплої осені.

У народі Тихону молилися про умиротворення душі. Також у цей день люди обходили будинок з іконою Божої Матері «Страсна». Наші предки зазвичай влаштовувати генеральне прибирання в цей день у сараях і погребах, заговорювали сіно і зимові сховища від недоброго слова, від лихого ока і всякої нечисті.

Ще на Тихона слов’яни спостерігали за вітрами, якщо вони віяли тихо — чекали вітру на кілька днів вперед, а якщо проносилися бурею — це віщувало дощовий вересень.

Крім того, в народі ходили прикмети, пов’язані з урожаєм: «Коли грибовно — так і хлібовно». Так, при великій кількості грибів у лісах можна сподіватися і на хороший урожай зерна в наступному році.

Церковний календар: вересень 2021

Народні прикмети на 26 серпня
Туман над лісом – до хорошого урожаю грибів.
Тихий вітер – до теплої та сухої погоди, а буря – до дощового вересня.
Сова гупає вночі – до зміни погоди.
Грибів багато в лісі – до багатого врожаю хліба через рік.
Погода безвітряна – до шторму.
Сіно сиріє на сіннику – до дощу.
Молодий місяць червоного кольору – до сирої погоди.
Місяць в кільці – погода мінятиметься

Календар стрижок волосся: серпень 2021

Що не можна робити 26 серпня:
Не можна лаятись, сваритись та бажати комусь зла;
Не можна сумувати та плакати;
Не можна займатись важкою фізичною роботою;
Не можна давати у борг;
Не можна ходити босоніж по росі.

Магнітні бурі у серпні 2021: кілька дат примусять метеозалежних почуватися зле

Іменини у Іполита, Олексія, Якова, Конкордії, Максима, Костянтина, Ксенії, Василя, Миколи, Тихона, Євдокії, Івана і Парамона. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Імениники в серпні: хто та коли відзначає День ангела цього місяця?

0 Комментариев