26 серпня: свято, прикмети, іменини

news

Сьогодні Церква вшановує ікону Пресвятої Богородиці «Пом’якшення злих сердець», або ж «Семистрільну». На іконі Богородиця зображена без Богодитяти, натомість на Неї спрямовано сім мечів або стріл. Вони символізують увесь той біль, яких зазнала Пречиста, коли розіп’яли її Сина.

Число сім означає також і сім головних людських гріхів, які Богородиця без перешкод читає в людських серцях. «Семистрільній» молилися, просячи захисту від ворогів видимих і невидимих, про пом’якшення сердець жорстокосердих людей, а також коли в сім’ї постійно точилися суперечки, не було миру і ладу. Цю ікону зазвичай вішали при вході в оселю. Подейкували, що недобра людина, наштовхнувшись поглядом на Пречисту Богородицю «Семистрільну», оминатиме вашу домівку десятою дорогою.

Що робили цього дня наші пра-пра-пращури? По-перше постилися, бо ж близився до завершення строгий двотижневий Успенських піст, присвячений Богородиці, по-друге, мастили відьмам смолою п’ятки, аби в корів молоко не крали. А ще придивлялися до бджіл: якщо було хмарно, а божі комахи не ховалися у вулик і літали, сумлінно працюючи – дощу не буде.

У народі 26 серпня відзначається Тихон-страсний. У цей день люди наводили порядки в льохах, сараях та зимових сховищах, щоб позбутися від вогкості і пристріту. Вважалося, що сьогодні потрібно тричі обійти будинок з іконою Божої матері, щоб захистити житло від нечистої сили.

Жартівливі свята: Свято приязних відносин зі свекрухою та День, коли потрібно ходити по хаті голим

Прикмети дня:

  • тихий вітер на Тихона – до легковажного вересня;
  • сильні вітри принесуть дощовий місяць;
  • якщо багато грибів, наступний рік буде хлібним.

Сьогодні свої іменини святкують: Олексій, Василь, Євдокія, Костянтин, Ксенія, Максим, Микола, Тихон, Яків.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев