26 липня – кого сьогодні вітати з Днем ангела та чим особливий цей день?

news

26 липня у світі відзначають День парашутиста, День есперанто, День розмов в ліфті, Міжнародний день збереження мангрових екосистем, Всесвітній день тофу, а також у Іспанії, Бразилії, Португалії – День бабусі і дідуся, в Японії – День привидів, в США – День ФБР, День державності штату Нью-Йорк, День незалежності інвалідів, День “Все або нічого”, День кавового мілк-шейка, День хрусткого рогалика, на Кубі – День національного повстання, на острові Саба – карнавальний понеділок, на Віргінських островах – День молитви від урагану, на Мальдівах – День Незалежності, в Барбадосі – День національного значення, в Індії – День Перемоги в Каргільской війні.

Православна церква 26 липня святкує “Собор Архангела Гавриїла”. Архангел Гавриїл кілька разів згадується в Біблії. Саме він знаходився поруч з Марією і охороняв її.

За народним календарем, ця дата була переломною і вважалася серединою літа. Жителі сіл весь день проводили в полі, за збиранням врожаю. Переживали, щоб не почалися грозові дощі, які небезпечні на луках і в полях. Наприклад, від удару блискавки може спалахнути стіг сіна або хліб в снопах.

Щоб не почався дощ, люди читали молитви і вдавалися до магічних обрядів. Навіть існує приказка на цей рахунок: «Не йди дощ там, де жнуть, а йди там, де чекають».

Щоб був добрим сінокіс, йшли в поле з окрайцем хліба за пазухою.

За звичаєм, перший сніп жала старша жінка в сім’ї. Цей сніп ще називали іменинним. Його прикрашали стрічками і з піснями несли додому, щоб поставити на покуті під ікони. Вірили, що іменинний сніп цілющою силою володіє. Солому з нього давали хворій худобі, а зерна вважалися хорошими ліками для людей і птахів.

Селяни 26 липня молилися Заступниці Богородиці, щоб вона дала більше сил, які знадобляться під час збирання врожаю. За повір’ям, у цей день Архангел Гавриїл сходить на землю в образі золотого світла, обходить поля і оглядає, як наливаються колосся.

Народні прикмети на 26 липня:

  • Граки починають збиратися в зграї – до ранньої осені.
  • Тепло на Гавриїла – осінь також буде теплою.
  • Дощ – до холодної і сніжної зими.

Що не можна робити 26 липня:

  • Сумувати і сваритися. Конфлікти в цей день можуть забезпечити неприємності на чотири місяці.
  • Важко працювати без особливої потреби.
  • Ходити в лазню – можуть початися проблеми з грошима.
  • Не можна виходити на вулицю до заходу сонця. Наші предки намагалися залишати будинок тільки в разі крайньої необхідності, так як вірили, що там їх чекає нечиста сила.

У кого іменини 26 липня?

Іменини сьогодні святкують Анна, Мирослава, Юхим, Антон, Степан, Юліан.

 

0 Комментариев