26 червня – кого сьогодні вітати з Днем ангела та чим особливий цей день?

news

26 червня — День народження зубної щітки, День боротьби з наркоманією та незаконним обігом наркотиків, Міжнародний день на підтримку жертв тортур

Церковний календар: червень 2021

День кримськотатарського прапору

Етнічний кримськотатарський прапор вперше було затверджено І Курултаєм кримських татар у 1917 році, що проходив у Бахчисараї.

Прапор являє собою полотнище небесно-блакитного кольору з символом влади – тамгою золотистого кольору, розташованою в лівому верхньому кутку біля древка.

Блакитне полотнище і золота тамга були вибрані не випадково. Небесно-блакитний колір у тюркських народів – це синонім чистоти і свободи, чесності і вірності, бездоганності і сили. Єдиний колір блакитного тла пов’язують із бажанням єдності народу, миру та добробуту.

Тамга (родовий знак) в Криму була у кожного знатного роду. Кожне покоління мало власну тамгу. Як правило, нащадок певного роду, запозичуючи тамгу свого предка, додавав до неї новий елемент.

День кримськотатарського прапору вперше було відзначено у 2010 році за ініціативи Кримського Молодіжного Центру та інших молодіжних організацій. А 29 серпня 2010 року на ІІІ сесії V Курултаю кримськотатарського народу було ухвалено рішення відзначати День національного прапора 26 червня – у день відкриття ІІ Курултаю. Його мета – об’єднання народу і популяризація кримськотатарської символіки.

«З моменту свого існування кримськотатарський прапор в різні часи піддавався заборонам. Так, у 1929 році комуністична влада проголосила блакитний прапор «буржуазно-націоналістичним» і заборонила його використання. У місцях депортації кримських татар після 1944 року зберігання прапору вважалося злочином проти радянської влади. Вже у 1970-1980 роках значна частина кримськотатарської молоді не знала свого прапору. Саме з моменту повернення кримських татар до Криму за часів незалежної України прапор почав своє відродження разом зі своїм народом», – зазначає з цього приводу МЗС України.

Сьогодні, Крим є окупованим Росією. Кримських татар, які виступають за свободу під кримськотатарським прапором, переслідує російська адміністрація, війська і спецслужби.

Календар стрижок волосся: червень 2021

День боротьби з наркотиками
В 1987 році Міжнародною конференцією з боротьби зі зловживанням наркотиками та їх незаконним обігом, яка проходила у Відні, було рекомендовано встановити щорічну подію, присвячену важливості протидії проблемі у світовому масштабі.

Запропоновану дату — 26 червня — в грудні того ж року затвердила Генасамблея ООН. Так з’явився Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу.

Прийнятою ООН у 1988 році Конвенцією проти незаконного обігу наркотичних засобів і психотропних речовин було доповнено дві попередні Конвенції в аспекті світового протистояння наркобізнесу.

Відтоді почалася справжня боротьба проти наркоторговців, яка полягала в контролі за відмиванням коштів та конфіскації прибутків від торгівлі наркотичними препаратами. Також були прийняті угоди про міжнародну екстрадицію наркозлочинців.

Місячний посівний календар для городника: червень 2021

26 червня православна церква вшановує пам’ять великомучениці Акилини. У віці 12 років її стратили за віру в Христа під час гонінь на віруючих. На Русі святу вважали покровителькою гречки. Вважалося, що в цей день слід зібрати пучок гречки і поставити вдома біля ікони.

26 червня із зерен гречки варили кашу на молоці і маслі. З гречкою готували пироги і оладки. Залишки каші роздавали жебракам і голодним. Кашею також пригощали конюхів і пастухів.

Наші предки вважали, що в цей день особливо буяють оводи, джмелі і гедзі. Комахи мучать худобу. За переказами, 26 червня не можна доїти кіз і корів – їх молоко вважається отруєним в цей день. Також не варто садити огірки сьогодні, інакше вони вродяться криві.

Магнітні бурі в червні 2021: коли метеозалежним варто бути уважними до свого самопочуття

Звичаї
26 червня вшановується християнська мучениця Акиліна (в народі Килина Гречишниця).

У цей день продовжують сіяти гречку.

В поле і городі працювати не прийнято, інакше сходи будуть поганими.

На це свято існує традиція готувати гречану кашу, якою пригощають подорожніх і жебраків. На знак подяки вони моляться за здоров’я і успіх господарів будинку

Вихідні та святкові дні у червні 2021: скільки відпочиватимемо та що святкуватимемо в перший місяць літа

Прикмети

  • Вранці квіти і трави пахнуть сильніше звичайного — скоро піде дощ.
  • Павучок-хрестовик на заході в павутині сидить — до сухого дня.
  • Мошкара колами літає — погода буде доброю.
  • Курчата ховаються під квочку, коли світить сонце, — до швидкого погіршення погоди.
  • Заспівав півень раніше дев’яти годин вечора — до дощу.

Коли 26 червня в давній Україні народжувалися хлопчики, то за православною традицією їх називали: Андрій, Данило, Дмитро, Іван, Олександр, Сава, Яків, а якщо були дівчатка, то: Килина, Антоніна, Ганна, Олександра. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев