25 вересня: яке свято?

news

25 вересня віруючі вшановують священномученика Автонома, який був єпископом в Італії та прославився зверненням до християнства багатьох язичників. В народі свято отримало назву день Артамона або Артамон Змійовик – вважалося, що в цей день змії повзуть геть у ліс у свої нори і впадають у сплячку. Пращури проводили певні обряди на Артамона і остерігалися порушувати суворі заборони.

Свято вважали остаточним переходом літнього часу на осіннє, коли день із ніччю рівняються.

До речі, 25 вересня було другим “зміїним святом”, адже влітку перед цим відзначався ще один тематичний день – Василіска 4 червня.

Прикмети у день Артамона Змійовика:

  • Якщо на Артамона йде дощ, що буде довга холодна зима;
  • Якщо у цей день на дубі багато жолудів, значить чекай на теплу зиму і родюче літо;
  • Коли на день Артамона дерева вже скинули листя, що незабаром вдарять морози.
  • Якщо листя на березах жовтіє з верхівки, то нова весна прийде завчасно;
  • Якщо чутно грім, то осінь буде теплою, а зима сніжною;
  • Якщо з вишні не опало листя, то після нічних заморозків повертатиметься тепло;
  • Якщо на дубі багато жолудів, то зима буде морозною та сніжною;
  • Якщо побільшало комарів, то зима буде сухою і теплою.

Мисливці в цей день шукали лисиць, вовків, зайців, а перед відправленням в ліс проводили свої ритуали, навіть чоботи від змій заговорювали. У взуття потрібно було також покласти гілочку вероніки. Гілку ясена брали з собою, у відварі з ясена змочували хустку, а на натільній хресті носили мар’їн корінь. Це все повинно відлякати змій, тож і ви можете використовувати такий захист. Здобич у вигляді зайця обіцяла велику удачу і багато спійманої дичини.

Якщо ви пішли в ліс і побачили змію, потрібно зробити крок правою ногою і стати рівно, тричі вклонитися землі зі словами: «Господи, спаси, від гада повзучого захисти». Три рази сплюньте резе ліве плече після цього.

На болота теж краще не виходити, можна зустріти Василіска, який заведе в непрохідну гущавину або драговину. Змії підпорядковуються йому, кусають дівчат, які йому сподобалися і несуть в обитель Василіска. Не дивно, що дівчатам краще від дому далеко не відходити 25 вересня.

Не купуйте ніякі лікувальні засоби зі зміїної отрути, обставини складуться так, що вони стануть вбивчими. Краще помоліться святому Автоному, щоб захистив від укусу і не дав померти від нього.

Можна сьогодні приворожити хлопця. Треба знайти або купити заячий хвостик, поспати з ним в обнімку три ночі, а потім підкинути потрібному хлопцю до хати. Тоді він на все життя вас полюбить. Ще сьогодні можна у знахарів проводити різні ритуали, обряди, читати грошові замови на багатство і гроші.

У середу, 25 вересня, іменини відзначають власники таких імен: Данило, Афанасій, Семен, Олексій, Опанас, Микола, Юліан, Іван та Федір.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев