25 травня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

25 травня 2020 світ відзначає День щасливого квитка, Свято свободи зачісок, День рушника, Міжнародний день зниклих дітей, Всесвітній день щитоподібної залози, День Африки, День гордості гиків.

В США святкують День пам’яті полеглих, День чечітки, День вина, у Канаді – День велосипеда, у Перу – День клоуна, в Аргентині – День Травневої революції, у Туркменістані – День Ашхабада, у Британії – Куперсхилдська сирна гонка, в Йорданії – День незалежності.

Православна церква в цей день вшановує пам’ять святителя Єпіфанія Кіпрського, єпископа. Інші назви свята: «Горобинівка», «Червоний каптан», «Єпіфан». Назву «Горобинівка» день отримав на честь одного з найбільш шанованих і улюблених дерев на Русі – горобини. Горобина в народі вважалася захисницею від вогню і пожеж.

Епіфаній ще в молодості познайомився з Лукіаном і прийняв рішення стати християнином, а Лукіан став його наставником і прийняв у свій монастир. З часом Епіфаній став архієреєм у місті Саламін. Він допомагав біднякам і захищав свою віру.
25 травня — Єпіфанів день: історія, традиції та прикмети свята

Помер він в 403 році. Інші назви свята: «Горобинівка», «Червоний каптан», «Єпіфан». Назву «Горобинівка» день отримав на честь одного з найбільш шанованих і улюблених дерев на Русі – горобини. Горобина в народі вважалася захисницею від вогню і пожеж.

Традиції та обряди

В це народне свято люди просять горобину вберегти будинок від пожежі, захистити себе або когось із близьких від біди, нещастя, злого ока.

Ще один оберіг дня — латаття. З його допомогою лікують від різних хвороб і виганяють нечисту силу. 25 травня квіти цієї рослини вперше можна побачити на озерах і ставках. Природа їх притягальної краси відома за старих легенд. Вони свідчать, що ця водна рослина не що інше, як русалка, яка перетворилася в латаття. Його не зрізають, а зривають різким рухом, і лише в певні години. Попередньо вимовляють лагідні слова і закривають вуха.

Приказки та прикмети:

— На сході небо червоне – до сухого літа.

— Сонце на зорі у «червоному каптані» – влітку не уникнути пoжеж за сухої погоди.

— На горобині багато цвіту – до хорошого врожаю льону.

— Якщо на ставках на Епіфана з’явилися листя латаття, значить слід було очікувати закінчення заморозків, але якщо бутони все ще були закриті, то чекали на повернення морозів.

— Приносити біле латаття в будинок вкрай небажано – може загuнути вся домашня худоба.

— Якщо в ніч перед далекою поїздкою над лататтям прочитати спеціальну змову і взяти з собою в дорогу, можна не боятися ніяких небезпек.

— Людям, які народилися 25 травня, протегує рубін. Носити їм слід лазурит або смарагд.

Що можна робити 25 травня

1. Щоб залучити у своє життя щастя, дівчатам рекомендується одягати червоні сарафани.

Що не можна робити 25 травня

1. Не рекомендується сьогодні пити алкоголь – наслідки можуть бути поганими

У кого іменини 25 квітня?. День Ангела. Свята і традиції. Проекти ...

25 травня День ангела відзначають: Денис, Петро, Семен, Іван, Філіп, Федір, Герман, Євдокія. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев