25 серпня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

25 серпня в світі відзначаються День народження консервної банки, День лазіння по деревах, День народження операційної системи Linux.

В Іспанії – Битва томатів, в США – День засновників Служби національних парків, Середа “Готовий простягнути руку допомоги”, День коктейлю “Віскі Сауер”, День “Поцілуємося і помиримося”, День бананового спліта, День гардеробу секонд-хенд, у Франції – День звільнення Парижа, в Бразилії – День солдата, в Уругваї – День Незалежності, в Монголії – День молоді.

Святкові та вихідні дні у серпні 2021: скільки українці відпочиватимуть в крайній місяць літа та що святкуватимуть?

Православна церква 25 серпня вшановує пам’ять мучеників Анікіти і Фотія,які відповідно доводилися один одному племінником і дядьком. Аникита за часів правління імператора Діоклетіана займав пост військового сановника в Никодима (приблизно III-IV ст.). Одного разу Аникити виступив проти імператора, коли той розставив зброї кари на міській площі для залякування прихильників християнської віри.

Імператор настільки розгнівався, що повелів піддати Аникіту різним мукам. Потім його кинули на поживу до диких левів, але навіть після цього Аникита залишився живим і неушкодженим. Безліч тортур пройшов Аникита, але Господь залишав його в здоров’ї. В цей же час Фотій з’явився до імператора і зажадав відпустити Аникиту, за що також був підданий тортурам. Обох помістили до в’язниці, а потім засудили до спалення в печі.

Церковний календар: вересень 2021

Мученики самостійно пішли в палаюче полум’я і для багатьох стали тим знаменням, яке дозволило звернутися в християнську віру. Цікаво, що, згідно з легендою, тіла мучеників не були вражені вогнем навіть після смерті. Саме тому, багато язичники, які були присутні при страті, повірили в Бога.

У народі день назвали Фотя Поветенный. 25 серпня потрібно зробити максимально продуктивним. Поставте собі заздалегідь якусь мету і прагніть до неї, а святі Анікіта і Фотій вам допоможуть. У народі вважається, що весь негатив, проявлений в цей день, повернеться кривдникові в десятикратному розмірі. За старих часів також вважалося, що на Фотія починається справжня осінь, а птахи готуються летіти в теплі краї.

Церковний календар: серпень 2021

Народні прикмети та традиції:
Іній вранці – буде добрий врожай озимих наступного року.
Дощитиме – бабине літо буде коротким.
Тепла і ясна погода – до врожаю білих грибів у лісах.
Молодий місяць на небі – до поривчастого вітру.
Кішка довго миється – до тепла.
Жаби голосно квакають – до дощу.

Календар стрижок волосся: серпень 2021

Що не можна робити 25 серпня:
Не можна сваритися, адже весь негатив у цей день пошириться на весь рік. Оминайте конфліктів та вияснення стосунків.
Не намагайтеся планувати важливі справи. Краще дочекайтеся початку наступного тижня і вже тоді розбирайтеся з усіма робочими моментами.
Якщо ви сповідуєте християнство, то не пропускайте відвідування церкви. Потрібно обов’язково піти на службу.

Магнітні бурі у серпні 2021: кілька дат примусять метеозалежних почуватися зле

Іменини у Олександра, Анікіти, Капітона, Сергія, Федора, Степана, Михайла, Петра, Миколи, Івана, Іллі, Василя, Дмитра, Олексія, Аркадія і Антона. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Імениники в серпні: хто та коли відзначає День ангела цього місяця?

0 Комментариев