25 грудня: яке сьогодні свято?

news

25 грудня християни західного обряду відзначають Різдво Христове 2019 – одне з найважливіших релігійних і державних свят в більш ніж 100 країнах світу. Цей день в Україні оголошено вихідним.

Закон про офіційний вихідний на Католицьке Різдво 25 грудня в Україні вступив у дію з 2 грудня 2017 року. У зв’язку із цим, цього року теж буде вихідний. До цих нововведень, святковим днем було лише 7 січня, коли християни відзначають Різдво за юліанським календарем.

Пропозиції відмовитись відзначати релігійні свята за старим юліанським календарем і перейти на григоріанський вже давно висловлюють як громадяни, так і депутати.

Прийнято вважати, що в католицькому світі це найбільше свято. Воно припадає на одну з найдовших ночей в році, коли, за віруванням християн, народився Ісус Христос у Вифлиємі.

Цікавий факт, що 25 грудня в Україні Різдво відзначалось в основному поляками. Тому на території Західної України можна почути, що католицьке Різдво називають “польським” Різдвом.

Вбрана ялинка чи смерека, яку ставлять у своїх будинках віряни – є головною прикрасою свята. Дерево можна прикрасити, як забажаєте, навіть свіжі квіті та соковиті фрукти є частиною декору.

На католицьке Різдво відбуваються три богослужіння:

  • Перше відбувається опівночі, воно символізує єдність Отця і Сина.
  • Друге – на світанку, під час появи на світ нового життя.
  • Третє відбувається вдень. Воно доносить символ народження Ісуса Христа в серцях всіх вірян.

Адвент – це час очікування свята, адже католики не мають посту як такого. Релігійні католики протягом місяця перед Різдвом намагаються більше часу присвячувати молитвам і відвідуванню церкви та спілкуванню зі сім’єю. А дехто обмежує себе і не їсть м’ясо.

Цікава традиція: на католицьке Різдво не можна залишити жодного родича, жодного знайомого без подарунка. До речі, цей звичай обмінюватись подарунками до Різдва прийшов з біблійної оповіді, коли люди приносили подарунки немовляті Ісусу.

Усі чудеса, як відбуваються на Різдво, католики пов’язують із діями смішного товстуна, який любить посміятися та побешкетувати. Але не всі католицькі священники підтримують цей культ, бо вважають його язичницьким.

Прикмети на 25 грудня

  • Яка погода 25 грудня, такою вона буде і на Новий рік.
  • Похмурий ранок на Спиридона віщує ранню весну.
  • Гілки ялівцю зігнулися – на хуртовину.

Що не можна робити 25 грудня

1. На Різдво не можна виконувати важку хатню роботу.

2. Утримайтеся від сварок. Лаятися та лихословити у такий великий день вважається гріхом.

3. Не скупіться на різдвяний стіл, чим більше грошей ви витратите, тим більше отримаєте протягом року.

4. Не покидайте домівку в цей сімейний і святковий час.

В цей день відзначається пам’ять святого Спиридона Триміфунтського, що жив в 3-4 століттях на Кіпрі.
Цей день наші пращури прозвали Спірідоновим поворотом, або просто Сонцестояння: з цього часу ніч починала спадати, а день — прибувати. В цей день не можна було працювати, а курей потрібно було годувати з правого рукава, щоб давали більше яєць. Також сьогодні проводили безліч магічних обрядів і ворожінь.

Іменини: Олександр, Спиридон.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев