25 червня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

25 червня відзначають День дружби і єднання слов’ян, День митної служби України, Всесвітній день вітіліго, День державності в Словенії та Хорватії, в Китаї – народне свято Дуань-у цзе, а також у світі відзначають День моряка. За народним календарем – Петро Сонцеворот.

У православній церкві 25 червня відзначається день Онуфрія Великого, який також відомий як Петро Афонський, який жив у IV столітті. Більше 53 років Петро провів на священній горі Афон, після чого прийняв постриг і помер в молитві. В Ефіопській церкві поминають Клавдію Прокулу разом з її чоловіком Понтієм Пілатом.

У народі цей день часто називали Петро Поворот або Сонцеворот, оскільки з Петра Афонського сонце на зиму, а літо на спеку повертає.

Починається цвітіння сосни, брусниці, а в городах можна спостерігати цвітіння картоплі. В цей же час до 25 червня з’являються стріли у щавлю, і їх потрібно обов’язково виламувати, залишаючи тільки частини, необхідні для насіння. Це був початок сінокосу, і селяни вирушали в поле.

Можна було купатися у водоймах і не боятись злих духів (водяних, русалок).

Народні прикмети

  • Багато роси – прикмета того, що буде гарний урожай.
  • Картопля і брусниця почали цвісти – прийшов час сінокосу.
  • Якщо дощ на Петра падає маленькими краплями – йтиме довго.
  • 25 червня народжуються дуже практичні люди. У них присутня достатня кількість чарівності, але, в той же час, людина, народжена 25 червня, є замкнутою і не завжди здатною проявити свої здібності.

день ангела

Сьогодні свої іменини відзначають: Аркадій, Арсеній, Євгеній, Орест, Анастасія. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

День митника України - Привітання - Свято 25 червня

25 червня – День митної служби України 2019. Саме 25 червня Верховна Рада ухвалила закон “Про митну справу в Україні”. Уже традиційно на День митної служби України керівництво країни і вищі чини митної служби вітають своїх підлеглих з цим професійним святом, а співробітники, які найбільше відзначилися,  нагороджуються державними нагородами, позачерговими військовими званнями, пам’ятними подарунками, урядовими грамотами.

25 червня: яке сьогодні свято - Korrespondent.net

25 червня також Міжнародний день моряка. Свято веде свою історію з 2010 року, коли держави-члени Міжнародної морської організації в складі ООН підписали відповідну резолюцію.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев