24 жовтня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

24 жовтня у світі відзначаються Міжнародний день тещі, День організації Об’єднаних Націй, Всесвітній день боротьби з поліомієлітом, День гарбуза, тиждень роззброєння, Всесвітній день рубця, Міжнародний день кліматичних дій, Всесвітній день інформації про розвиток.

У США – День вареної ковбаси “Болонья”, День цукерок “Добре і багато”, День психа, День їжі, в Казахстані – День пам’яті загиблих першопрохідців космосу, в Індії – Свято заміжніх жінок “Карва Чаутх”, в Німеччині – День бібліотек, в Китаї – День програміста, в Киргизстані – День працівників стандартизації та метрології, День дипломатичного працівника, в Замбії – День Незалежності, в Іспанії – День святого Рафаїла, в Єгипті – День народного опору, День Суеца.

Святкові та вихідні дні у жовтні 2021: українці відпочиватимуть аж 11 днів

Православна церква 24 жовтня вшановує пам’ять святого Пилипа. Інші назви свята: “Філіппов день”, “Філіп”. За старих часів в цей день селяни намагалися здати зерно на млин. Наступала тяганина – бездоріжжя, бруд на дорогах.

Апостол Філіп – один з 70 апостолів, жив у Кесарії, у нього була дружина і четверо дітей. Спочатку він був дияконом – апостоли вибрали сімох святих, які будуть піклуватися про вдів, сиріт, хворих і жебраків. За своє життя багато проповідував у різних містах, незліченну кількість людей навернув у християнство. Помер у глибокій старості.

Церковний календар: жовтень 2021

Православне свято 24 жовтня – день пам’яті преподобного Феофана Сповідника

Феофан виховувався в благочестивій родині, а потім в лаврі, тому рано став пресвітером. При імператорі Леві Вірменині захищав християнську віру, був іконошанувачем, за що і піддався тортурам від царя разом з братом – Феодором.

На їхніх обличчях вирізали церковні канони і кинули в темницю. Феодор помер, а Феофана відправили на заслання. Повернувшись з ув’язнення, Феофан Сповідник став єпископом Нікейським, жив у IX столітті.

Календар стрижки волосся: жовтень 2021.

Що сьогодні не можна робити

Будьте обережніше, так як в цей день гуляють духи природи і стихії. А якщо у вашої близької людини дуже відповідальний день, то його потрібно потримати спочатку за ліву, а потім за праву руку перед виходом з дому – на удачу.

Магнітні бурі в жовтні 2021: метеозалежним на замітку

Що можна робити 24 жовтня

У слов’ян в цей день був незвичайний обряд – люди вважали, що на річках лід вже “схопився” і по ньому можна пройти. Той, у кого вийде це зробити, раптово отримає багато грошей.

Дівчата на Філіпа повинні були займатися рукоділлям, наприклад, вишивати канителлю. Канитель – це тонка нитка, яку витягають із золотого або срібного дроту. Через складнощі у виробництві цієї нитки будь-яку важку справу люди прозвали канителлю.

Вихідні та святкові дні в листопаді: скільки українці відпочиватимуть цього місяця?

Прикмети на 24 жовтня

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

  • сніг випав і не розтанув – до врожайного року;
  • місяць сховався за блідим серпанком, а засохле листя опало – до снігопаду;
  • сніг йде, не перестаючи , – до морозної зими;
  • птахи кружляють над головою – до добрих звісток;
  • ворони караються недалеко від житла – до поганої погоди.
  • дме північний вітер – до похолодання.

Наші предки вірили, що якщо хлопчика, народженого 24 жовтня, назвати Філіпом, то він проживе довге і щасливе життя.

Місячний посівний календар садівника-городника: жовтень 2021

Іменини у Зінаїди, Філіпа, Антона, Мартіна, Анатолія та Олександра. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!  

Імениники у жовтні: хто та коли відзначає День ангела цього осіннього місяця?

0 Комментариев