24: українські музичні виконавці, які вразили світ

news

Україна — країна мелодій. Історія розвитку нашої музики з часів незалежності пройшла не один етап. Бунтівний рок, який закликає до свободи, спокійні мелодії, які вселяють гармонію і незвичні експериментальні ритми, які ставлять нас на рівень іноземних музикантів.

Канал 24 підготував добірку музичних досягнень України, починаючи з 1991 року.

 

Сестричка Віка

Символ бунтівного духу наприкінці 80-их. Смілива та епатажна у своїх піснях зі сцени говорила про такі речі, про які на той час було неприйнятно говорити. Саме завдяки їй і таким як вона тодішній рок став справді музикою свободи.

Віка Врадій у 1989 році працювала разом із “Братами Гадюкіними”. Перший альбом співачки “Мамо, я дурна” було випущено на компакт-касеті у 1990 році.

Прорив: на фестивалі “Червона рута” Віка Врадій, відома як “Сестричка Віка”, завоювала перше місце в категорії рок-виконавців. У січні 1992 року отримала титул “Міс Рок-Європа”.

 

Брати Гадюкіни

Група була створена у Львові у 1988 році. Була першою з українських рок-команд, яка здобула популярність на теренах колишнього СРСР і пострадянському просторі.

Бренд “Брати Гадюкіни” розширився до творчого об’єднання, яке займалося підтримкою молодих талановитих земляків — “Плач Єремії”, “Мертвий півень”, “Клуб шанувальників чаю”, та проведенням різних рок-акцій.

Прорив: у 1992 році разом з іншими переможцями фестивалю “Червона Рута” “Гади” вирушили в тур по Польщі, Німеччині, Бельгії та Франції, фігуруючи на афішах як Mainstream Snake Brothers.

 

Мертвий півень

Гурт був створений у 1989 році. Хлопці зігрались у львівському кафе “Старий Львів”. Саме в акустичному звучанні гурт отримав перше визнання критиків та слухачів, отримавши перемогу на фестивалях “Вивих” у Львові у 1990 році, де виступив уперше, та “Червона Рута” у Запоріжжі в 1991 році, а також записав свій перший альбом “ЕТО” (1991).

Прорив: у 90-их роках МП активно гастролює по Україні та за кордоном (Польща, Франція, Німеччина, Чехія, Словаччина, Австрія), продовжує експерименти зі звучанням електричних гітар і додаванням нових музичних інструментів. Крім того хлопці жили активним громадським життям.

 

Плач Єремії

Заснований гурт у 1990 році. У 1991 році на фестивалі “Червона рута” в Запоріжжі “Плач Єремії” отримав друге місце в жанрі рок-музики (перше місце журі не присудило нікому).

У 1993 році на міжнародному фестивалі “Марія” у Трускавці гурт зібрав всі можливі нагороди — спеціальний приз журі, приз за найкращу пісню (“О хто ти, о хто…”), приз глядацьких симпатій. Перший офіційний альбом гурту — “Двері, котрі насправді є” — був записаний у 1993 році.

Прорив: за підсумками 1993 року “Плач Єремії” визнано найкращим концептуальним рок-гуртом в країні. На Західній Україні команда взагалі вважається культовою.

 

Скрябін

“Скрябін” вважають піонерами української електронної музики (починаючи з 1989 року). За весь час творчості гурт увібрав у себе суміш різноманітних жанрів та стилів – від дарквейву, синті-попу, постпанку і техно до нової романтики та поп-року.

Записали останню пісню до альбому “Технофайт” – “Нікому то не треба”, що дуже влучно характеризувала настрій гурту та її думку про власну творчість на той час. Із записом цієї пісні 1993 року гурт призупинив свою діяльність. Проте період важких спадів, коли гурт перебував на межі розпаду, скінчився всередині 1994 року.

Прорив: альбом “Птахи” був першою роботою, що принесла гуртові популярність у всій Україні у 1995 році. Скрябін протягом 1995 року узяв участь у багатьох фестивалях та акціях (всього 52 – комерційні та некомерційні). Гурт став “Найпопулярнішим альтернативним гуртом” 1997 року.

Після смерті постійного лідера впродовж всієї історії гурту Андрія Кузьми у 2015 році, гурт продовжив свою діяльність.
Океан Ельзи

Океан Ельзи був створений 12 жовтня 1994 року у Львові. Публіка та критики неодноразово визнавали “Океан Ельзи” найкращим рок-гуртом та найкращим live-гуртом СНД та Східної Європи. Усього на території України продано понад мільйон дисків ОЕ.

Прорив: у 1996 році гурт почав активно концертувати не тільки в Україні, а й у Польщі, Німеччині та Франції, взяв участь у Таврійських іграх. Також разом з іншими українськими гуртами виступив на одній сцені з Deep Purple під час Осіннього Рок-Марафону в Києві.

1997 року відбувся перший значний сольний концерт гурту у Львові. У квітні 1998-го музиканти переїхали до Києва. Звідси й почалася справжня популярність.

 

Green Grey

Українська рок-група, заснована в Києві навесні 1993 року. У творчості простежується суміш різноманітних стилів і музичних напрямів – фанку, року, тріп-хопу, дабстепу. Самі учасники групи жартома називали свій стиль “укр-попом” – за аналогією з “брит-попом”.

Прорив: група першою і двічі в історії української музики їздила на церемонію нагородження MTV Europe Music Awards в Лондон (1996) і Берлін (2009). Першою уклала контракт з компанією Pepsi (1996).

Green Grey першими в історії української рок-музики почали виступати одночасно з живим діджеєм, влаштовувати супер шоу з використанням спецефектів, піротехніки і сценічних трансформацій.

В Україні і за кордоном Green Grey виступали на одній сцені з такими “монстрами” як The Prodigy, Whitesnake, Faith No More, A-ha, Snap !, Сооlio, Run-DMC, C + C Music Factory, Apollo 440, Lenny Kravitz та іншими.

 

Воплі Відоплясова

ВВ – український рок-гурт, створений у 1986 році.

Прорив: у 1997 році, після повернення з Франції, був підписаний довгостроковий контракт з компанією Gala Records, що видала альбом “Музіка” з новими суперхітами “Весна” і “Юра”. “Воплі Відоплясова” побували на гастролях в Ізраїлі і США, а також виступили перед американським президентом Білом Клінтоном під час його офіційного візиту в Україну.

У 2008 році група записує рок-версію державного гімну України.
The Вйо

У 1995 році “The Вйо” стали лауреатом фестивалю “Червона рута” із задиркуватою піснею “Ґанджа”. Гурт зайняв третє місце в жанрі танцювальної музики.

Прорив: пік популярності їх музики припав саме на часи співробітництва з мистецькою агенцією “Територія А” і ротації кліпів у однойменному хіт-параді. Споглядаючи колоритну зовнішність Мирослава, глядачі не могли повірити, що хлопець народився в східній Україні і “так добре розмовляє по-нашому” від народження.

Саме в ті часи пісня “Зорі” (“Кожен з нас щось може…”) стала маніфестом українських растафарі.

У 1998 році виходить перший альбом гурту — “Вироби з пластмаси”.

 

ТНМК

Відлік своєї історії група веде з 1989 року. 1999 року ТНМК презентували кліп “Зачекай”, який став активно ротуватися в Росії, відкривши для групи тамтешній ринок.

Прорив: 2002 року вийшов кліп “Восени”, що вважається кращим у відеографії групи та одним з найкращих в українському кліпмейкерстві. Того ж року ТНМК вперше виступили за кордоном — у польському Вроцлаві. 2007 року група виступила від України на найбільшому в Східній Європі фестивалі Sziget в Будапешті.

 

5’nizza

Харківська група 5’nizza була створена у 2000 році. Стиль – реггі та фанк.

Влітку 2002-го хлопці вирушили на КаZантип, де їхній живий пляжний виступ викликав помітний інтерес жителів Z-республіки. Саме тоді 5’nizzу примітив лідер гурту “WK?” – Едік Шумейко (“Шум”), у якого на Казантипі проходили виступи. Він-то і запропонував хлопцям з’їздити в Москву з кількома концертами. 5’nizza прийняли запрошення і вже на другому-третьому концерті в Москві клуб був переповнений слухачами.

Прорив: у 2003 році на одній з місцевих студій за 30 доларів був записаний перший, неофіційно виданий, альбом. У лічені тижні він був розпроданий через піратську мережу величезними тиражами. Трохи пізніше був записаний другий, вже офіційний, альбом з тими ж композиціями, плюс кілька бонус-треків. Потім був кліп на пісню “Солдат”, яка до тепер перебуває в активній ротації на радіо. Ще пізніше знято відео на пісню “Ямайка”.

Lюk

Харківський гурт Lюk був створений у 1999 році.

Прорив: для запису другого альбому “Lemon” у 2004 році, який зробив їх популярними, було запрошено аж 14 музикантів. Тур на підтримку нового четвертого альбому Lюk “Мамина Юность” охопив Україну, Росію, Білорусь, Прибалтику і Грузію. Проте 2011 року вони припинили свою діяльність.

 

Esthetic Education

Українська група з інтернаціональним складом, яка була заснована в 2004 році екс-учасниками рок-групи Океан Ельзи Юрієм Хусточкою (бас-гітара), Дмитром Шуровим (клавіші) і бельгійським режисером та фотографом з Лондона Луї Франком (вокал).

Прорив: у 2005 році популярність групи почала стрімко набирати обертів. Одразу після запрошення виступити на розігріві у Moby на його концерті у київському Палаці спорту, географія концертів поповнилася виступом на сербському фестивалі “Exit”, а також регулярними поїздками до Москви, де окрім клубів групу дуже часто можна було побачити у лайн-апах фестивалів.

 

Крихітка Цахес

Київський рок-гурт. Свій стиль музиканти визначали як “актуальна альтернативна поп-музика”: “У нас намішано багато всього – трішки пост-панку, трішки трип-хопу, трішки гранджу, трішки брит-попу, просто поп-музика”.

Хлопці з гурту вирішили, що Каша Сальцова схожа на PJ Harvey і тому все вийде. На першій ж репетиції зробили 2 пісні англійською, грали достатньо агресивну, складну музику з соціальними текстами. Через 3 місяці зробили тримовну програму і виступали разом з панк-гуртами в маленьких клубах.

У травні 2005 року на екрани вийшов перший відеокліп гурту на пісню “Вменеємен”.

Прорив: 7 червня 2005 року відбувся реліз дебютного альбому гурту “На першому місці”, який видав лейбл “Comp music/EMI”. До альбому увійшли 13 оригінальних пісень та два ремікси. Альбом був записаний на студії F!Submarine з Олегом Артимом і Артуром Даніеляном.

 

Бумбокс

Група організувалася в середині 2004 року в Києві. У квітні 2005 року в короткі терміни в студії “! SubmarinStudio” був записаний перший альбом – “Меломанія”.

Прорив: у 2006 році на лейблі Moon records вийшла друга платівка Бумбоксу “Family Бізнес”, що отримала на Україні золотий статус. Влітку 2007 року композиція “Вахтерам” потрапила в ефір радіостанцій Росії.

 

ДахаБраха

Гурт сформувався на початку 2000-х років у творчій атмосфері театру “Дах” з молодих фольклористів та музикантів, яких згуртував навколо себе Владислав Троїцький. У 2004 році гурт починає активну концертну діяльність, зокрема у грудні 2004 гурт виступав на Помаранчевому Майдані. У наступні роки гурт постійно виступає на фестивалях етнічної музики, зокрема “Шешори”, бере участь у виставах театру “Дах”.

Прорив: у 2006 році вийшов дебютний альбом гурту — “На добраніч”, в який увійшло 18 пісень.Cultprostir в кінці 2014 року опитав експертів у галузі сучасної української музики та склав рейтинг головних героїв року. ДахаБраха увійшла у цей рейтинг, як Посол року (головний український гастролер за кордоном).

 

Pianoбой

Сольний проект Дмитра Шурова, колишнього піаніста гуртів “Океан Ельзи”, “Esthetic Education” та Земфіри. Створений 2009 року.

У листопаді 2009 року відбулася прем’єра першої пісні, “Смысла.нет”, на радіо та телебаченні, а 29 грудня 2009-го Pianoбой відіграв в Києві свій перший повноцінний сольний концерт, де був також презентований кліп на цю пісню.

Прорив: у 2010 році Pianoбой приступив до запису дебютного альбому, а наприкінці лютого розпочав клубний тур Україною. У 2012 році Pianoбой завдяки пісні “Ведьма” переміг у номінації “відкриття року” премії “Чартова дюжина” російської радіостанції “Наше радио”.

 

Джамала

Українська оперна і джазова співачка, яка виконує авторську музику на стику джазу, соулу, world music та ритм-н-блюзу, електронної музики і госпела.

Поворотним моментом в її кар’єрі став виступ на Міжнародному конкурсі молодих виконавців “Новая волна” влітку 2009 року. Усупереч заявам головного режисера конкурсу про “неформат” учасниці, вона не тільки пройшла у фінал, але і отримала гран-прі, поділивши перше місце з індонезійським виконавцем.

Прорив: з перемогою на Юрмалі Джамала перейшла в категорію топ-виконавців, виступаючи на безлічі майданчиків від Москви до Берліна.

Незважаючи на насичений графік гастролей, Джамала продовжує займатися класичною музикою. Влітку 2009 вона виконала головну партію в опері Моріса Равеля “Іспанська година”, а в лютому 2010-го взяла участь в оперній постановці Василя Бархатова за мотивами Бондіани, де її виступ відзначив знаменитий британський актор Джуд Лоу.

 

Іван Дорн

2007 року на концерті Jamiroquai Іван Дорн познайомився зі своєю майбутньою колегою Анею Добридневою і разом з нею створює дует “Пара Нормальних”. Дует дуже швидко набрав популярність, створюючи образ молодих, енергійних людей, які з упевненістю дивляться в майбутнє.

У 2010 році Іван Дорн починає сольну кар’єру, випускаючи свої власні пісні, серед яких “Стыцамен”, “Бигуди”, “Северное сияние”, “Тем более” та інші. Спільно з Apollo Monkeys Іван випускає пісню “Синими, желтыми, красными”.

Прорив: Іван Дорн став одним з українських виконавців, яких запросили виступити на “Новой волне-2014”. Іван вийшов на сцену залу Дзінтарі в чорній футболці із зображенням тризуба. Інші музиканти артиста були в таких же патріотичних футболках. Крім того Дорн виконав україномовну пісню гурту “Скрябін” “Танець пінгвіна”. Артист влаштував на сцені справжній фурор. Наприкінці композиції Іван разом з музикантами викрикував “будьмо, гей!”

Зі слів самого Дорна, він виділяв гроші волонтерам для допомоги медикаментами мирним жителям під час війни на Донбасі. За твердженням його друга Сергія Притули, насправді пожертвування Івана Дорна, які він робив виключно з гонорарів, отриманих в Росії, йшли для покупки обмундирування і техніки для українських військовослужбовців.
The Hardkiss

Cтворений гурт у 2011 році. Усього за тиждень після презентації дебютного кліпу на пісню “Babylon” на YouTube, відео здобуло тисячі переглядів, а також стало сенсацією у соціальних мережах. А вже через місяць The Hardkiss випустили кліпи на два інші сингли — “October” та “Dance With Me”.

Команда грала на фестивалях: “Midem”, “Park Live”, “Koktebel Jazz Festival”, працювала на одній сцені з Prodigy, Deftones, Skillet, Hurts, Solange Knowles, виступала на 32-й церемонії відкриття Чемпіонату світу з художньої гімнастики.

Прорив: у 2012 році The Hardkiss стали номінантами міжнародної премії MTV EMA (“Кращий український артист”) і національної музичної премії YUNA, здобувши перемогу відразу в двох номінаціях — “Відкриття року” та “Кращий кліп року” (за кліп “Make-Up”).

У 2013 році гурт став “обличчям і голосом” бренду Pepsi в Україні і номінантами YUNA в категорії “Краща група”.

 

PUR:PUR

Був створени у 2008 році. Швидко став популярним завдяки легкому, приємному, мелодійному звучанню, а також активному поширенню своїх записів мережею інтернет через різноманітні соціальні мережі. Брали участь у фестивалях “ВДОХ”, “Мамакабо”, “Джаз-Коктебель”, “Гоголь-фест”, “Усадьба-джаз”.

Прорив: 2014-ий рік став знаковим для групи. Нарешті вдалося реалізувати давню масштабну мрію – проїхати по Україні у супроводі симфонічного оркестру.

В основу концертів ліг не тільки матеріал, зібраний за 6 років існування колективу, а й зовсім нові композиції, створені для камерної групи симфонічного оркестру. Незважаючи на всю складність і масштаб задуманого, група і тут не відійшла від принципу DIY, реалізувавши успішний проект повністю своїми силами – від ідеї до самих концертів.

 

Dakh Daughters

Жіночий театрально-музичний гурт, що виступає в жанрах “фрік-кабаре” і театрального перформансу. Виступає з 2012 року, один із перших виступів відбувся на Гогольфесті в Києві.

Прорив: гурт здобув популярність на YouTube влітку 2013 року завдяки відеокліпу “Rozy/Donbass”, в якому поєднано 35-ий сонет Шекспіра, українські народні пісні, нарочито театральний пафос. Іншим популярним відео гурту стало виконання композиції “Ганнуся” на Майдані Незалежності під час протестів у грудні 2013 року.

“Dakh Daughters” виступали в різних містах України, а також у Франції, Польщі, Росії.

 

ONUKA

Перший сингл гурту — пісню “Look” — було представлено у жовтні 2013 року. Дебютний альбом гурту вийшов 15 жовтня 2014 року. Платівка містила 10 треків, чотири з яких увійшли у попередній міні-альбом “Look” — When I Met You, Misto, Time i Look.

Прорив: альбом, що є у вільному доступі в мережі, посів перше місце в інтернет-магазині iTunes, випередивши гурт “Океан Ельзи”. Альбом наповнений традиційними українськими звуковими мотивами, які виконуються на сопілці, бандурі та трембіті. Все це гармонійно поєднано з електронним аранжуванням. 17 жовтня 2014 року ONUKA презентувала свій альбом на концерті в київському закладі Sentrum.

У грудні, за рейтингом Cultprostir, дебютний альбом гурту був визнаний кращим альбомом року, а сам гурт був визнаний дебютом року.

 

Brunettes shoot Blondes

Заснований гурт у 2010 році, але став відомий у вересні 2014 року.

Прорив: широкий загал дізнався про них після кліпу на трек “Knock Knock”, котрий на YouTube зібрав більше 5 мільйонів переглядів за перші 10 днів після публікації.

На початку 2015 року музиканти випустили дебютну платівку “Bittersweet”, а також однойменний кліп, створений у партнерстві з німецьким автогігантом Opel. Хлопці самостійно займаються своїм просуванням.

0 Комментариев