24 червня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

У середу, 24 червня, відзначають Свято Різдво Йоана Хрестителя (Івана Предтечі) за григоріанським (римо-католицьким) церковним календарем, Національне свято Квебека в Канаді (відзначається Різдво Іоанна Предтечі), Свято літнього сонцестояння в Великобританії, День святого Йоана в Литві (Фестиваль Святого Йонаса або Йонінес), Янів день в Латвії та Естонії (в Естонії офіційний вихідний і державне свято).

Католики 24 червня святкують Різдво Іоанна Предтечі – церковне свято, встановлене на честь народження Іоанна Хрестителя, у якого прийняв хрещення Ісус.

Сьогодні християни східного обряду вшановують пам’ять святих апостолів Варфоломія та Варнави. Вважалося, що це день Варнави – це день розгулу нечистої сили, яка ділить між собою сфери впливу на людей.

Вважається, що це день чудес і чаклунства. У цей день прийнято було плести вінки, використовуючи дев’ять різних квіток. Після того, як вінок одягали, по прикметі не можна було говорити. Дівчина 24 червня лягала спати з цим вінком, очікуючи побачити в сні свого судженого.

Це свято також знаменував собою день літнього рівнодення. Палили 24 червня багаття вечорами, а потім стрибали через них, взявшись за руки, танцювали, співали, спілкувалися між собою. Поширене повір’я про те, що папороть цвіте виключно в ніч на Івана Купала, а тому, якщо людина знайде його, то буде щасливий все життя. Вірили і в те, що папороть допоможе дізнатися, де знаходиться скарб. Поширене 24 червня було купання в річках і озерах, також ходили паритися в баню. Але було заведено заготовлювати віники заздалегідь, оскільки вважали, що після Івана Купала віник не буде володіти цілющою силою.

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ Й ТРАДИЦІЇ

  • Якщо вранці туман над водою, то буде сонячна погода
  • Якщо на світанку дуже спекотно, то до кінця дня погода зіпсується
  • Якщо дуже пахне травою, а у водоймах чиста вода – до сильних дощів
  • Якщо ніч на 24 червня буде доволі теплою, то можна розраховувати на гарний врожай
  • Тривалий туман – до великої кількості грибів

Що не можна робити 24 червня:

  • Не можна лаятись, сваритись та бажати комусь зла;
  • Не можна давати у борг, а також самому просити у когось гроші;
  • Не можна піддаватись шкідливим звичкам, а також пити алкоголь;
  • Не можна їсти жирну та шкідливу їжу.

День ангела: календар імен на 8 – 14 липня

Сьогодні свої іменини відзначають: Варнава, Єфрем, Марія. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев