23 вересня: яке сьогодні свято?

news

День осіннього рівнодення 2019 припадає на 23 вересня. В цю добу тривалість дня і ночі однакові. А от після осіннього рівнодення день стрімко зменшується, поступаючись місцем ночі.

День осіннього рівнодення 2019 означає, що літо, на жаль, закінчилося, і зима починає набирати силу. Крім того, це значна астрономічна подія. У період осіннього рівнодення день і ніч стають рівними за тривалістю.

У 2019 році День осіннього рівнодення припадає на 23 вересня. Хоча в інші роки цей день може випадати на 22 число. Астрономічний рік довший календарного приблизно на 6 годин. Тому зміщення відбувається кожен рік.

У 2019 році осіннє рівнодення за київським часом настане 23 вересня о 10:50. Потім день ставатиме коротшим аж до дня зимового сонцестояння – у цьому році 22 грудня.

З настанням осіннього рівнодення, світловий день скорочується, а ночі навпаки стають довшими. З цього дня починається друге бабине літо. У народі цю пору називають “золота осінь”, яка триває аж до 14 жовтня. В цей час починається осінній листопад, а перелітні птахи відлітають на південь.

У цей день православна церква вшановує пам’ять святителів Петра і Павла, єпископів Нікейських. В 9 столітті, за царя Лева Ісавірянина, святий Петро захищав християнство від іконоборців і за це трагічно загинув. Відомо чотири листи святого Федора Студита до святителя Петра. Про життя Павла, який також проповідував православ’я в той час у Нікеї, ніяких відомостей, на жаль, не залишилося.

23 вересня за народним календарем – день Петра і Павла Горобинників.  Зазвичай, саме цього дня селяни зривали і вішали над дахами горобину, щоб захистити оселю від нечистої сили, а себе і худобу  -від хвороб. Вважалося, що ні в якому разі не можна зривати всю горобину з дерева, потрібно обов’язково залишити для птахів. Горобину використовували для приготування лікувальних настоїв, також готували з неї квас.

Народні прикмети на 23 вересня наступні:

  • Багато горобини – на дощову осінь.
  • Мало горобини – осінь буде сухою.
  • Північно-західний вітер цього дня обіцяв сувору зиму.

Жартівливі свята: Свято відкриттів та День буркотуна

Іменини 23 вересня: Андрій, Василь, Гаврило, Гліб, Євген, Іван, Климент, Костянтин, Микола, Павло, Петро, Семен, Тетяна.

0 Комментариев