23 серпня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

23 серпня у світі відзначаються День навігації по інтернету, День недорогих авіаквитків, День “Паруй, як вітер”, Міжнародний день пам’яті жертв работоргівлі та її ліквідації, Європейський день пам’яті жертв сталінізму і нацизму, День “Обійми свою кохану”, День кукурудзи в маслі.

В Україні – День Державного прапора, в США – День координаторів відділу охорони здоров’я, День Валентино, День бісквіта, день кубинського сендвіча, в Непалі – свято корів “Гайджатра”, в Стародавньому Римі – свято “Вулканалії”, в Білорусі – День працівників державної статистики, в Бразилії – День морської авіації, в Румунії – День державного перевороту, День звільнення від фашистської окупації, в Канаді – День “чорної стрічки”.

Святкові та вихідні дні у серпні 2021: скільки українці відпочиватимуть в крайній місяць літа та що святкуватимуть?

Православна церква 23 серпня вшановує пам’ять Лаврентія Римського – архідиякона, страченого під час гонінь. Інші назви дня: “Лаврентьєв день”, “Свято мельника”. За старих часів несли перший сніп на млин і пекли хліб з борошна нового врожаю.

Святий Лаврентій постраждав за часи правління імператора Валеріана, який в 257 році наказав вбити всіх єпископів, священників і дияконів Христової Церкви.

Коли ув’язненого Папу Сикста вели до темниці, Лаврентій ішов за ним і зі сльозами говорив, що хоче віддати за святу віру життя разом з Христовим намісником. На це Папа сказав йому: «Я не залишаю тебе, мій сину… Ти підеш за мною через три дні». Почувши це, Лаврентій вирішив продати увесь церковний посуд, а виручені гроші роздати бідним.

Префект Риму швидко дізнався про вчинок Лаврентія. Диякону запропонували віддати все церковне майно для утримання війська. Лаврентій категорично відмовився це зробити,тож його посадили до в’язниці, де піддавали жорстоким тортурам.

Перебуваючи у в’язниці святий Лаврентій зцілив та охрестив багатьох постраждалих від рук імператора. Але у 258 році, під час страшних мук, Лаврентій віддав Богові свою душу.

Церковний календар: серпень 2021

Опівдні на Лаврентія люди виходили дивитися на воду в річках і озерах: якщо вона тиха і спокійна – осінь буде тихою, а зима – без завірюх і хуртовин.

«Осінь і зима добре живуть, коли вода тиха і дощик іде», – говорили люди. Звертали увагу і на погоду: сильна спека або сильні дощі віщували те ж саме на всю осінь. Ці ж прикмети пророкували хорошу рибалку в кінці літа – початку осені.

Для збереження краси та молодості ще до сходу сонця красуні йшли вмиватися джерельною водою на світанку. Роса, що випала на Лаврентія, також вважалася цілющою.

Крім того, цей день вважався святом для мельників. Про них ходило багато легенд, їх вважали незвичайними людьми. Млини були розташовані у відокремлених місцях, на водоймі або на висоті. Це й породило віру, що мірошники добре спілкуються з нечистю, наприклад, з водяними, чортами і духами вітру.

Календар стрижок волосся: серпень 2021

Народні прикмети 23 серпня:

Якщо вода спокійна, прийдешня осінь і зима не будуть надто суворою;
Сильна спека або сильні дощі – до затяжної і мокрій осені;
Дощ і тепло – рибалка буде вдалою;
Багато вродило жолудів – в наступному році урожай на полях хороший буде;
Іній на траві – зима буде ранньою і холодною;
Листя липи жовтіє знизу – озимі щедро вродять.

Магнітні бурі у серпні 2021: кілька дат примусять метеозалежних почуватися зле

Що не радять робити в цей день:

На Лаврентія ніхто не купався в річках і будь-яких інших водоймах – вважали, що це до нещастя.
Не рекомендується займатися манікюром і педикюром. Вважається, що разом з частиною нігтьовою пластиною піде позитивна енергетика і здоров’я.
Не можна прибиратися в будинку. В цей день в нього завітають добрі духи. Їх можна вигнати разом із сміттям, якщо почати мити або підмітати підлогу, витирати пил, чистити сантехніку.
Погано цей день підходить для готування: їжа підгорить, сам кухар поріжеться або ошпариться, а посуд поб’є.
Не варто братися за спиці і голки. Того, хто буде цієї неділі шити або плести, спіткає невдача. І не тільки в цих заняттях.

Лаврентій, Роман, В’ячеслав, Лавр, Опанас, Сава, Фелікс. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

0 Комментариев