23 серпня – День державного прапора України

news

24 серпня 1991 відбулося проголошення Акта про незалежність України, і над будинком Верховної Ради піднявся синьо-жовтий прапор.

Історія синьо-жовтого прапора як символу України розпочалася набагато раніше. Так, 22 березня 1918 Центральна Рада прийняла Закон про Державний прапор республіки, затвердивши жовто-блакитний прапор символом Української Народної Республіки. А 13 листопада 1918 синьо-жовтий стяг став і державним символом ЗУНР. Він був затверджений на Підкарпатській Русі, а в 1939 – в Карпатській Україні. У період 1917 – початку 1919 рр. синьо-жовтим прапором користувалися в Україні і більшовики.

Прапор – символ держави. Шана  та повага до цього символу важлива не лише внутрішньо у державі. Нас сьогодні ми бачимо наш прапор у різних куточках світу, куди розкинуло наших українців не тільки в умовах війни, яка триває зараз, а й за інших обставин. Це знак солідарності з Україною. Це знак успіху нашої Батьківщини.

Синій та жовтий – чому такі кольори?

Кольори, зазначені на прапорі зазвичай відображають історію, світогляд та характер держави і нації, що його створила.
Українська національна традиція символів сягає углиб історії кілька тисячоліть. Проте, сучасні барви на українському прапорі – блакитна та жовта, найкраще представляють філософію українців і є свідченням чистого неба і золотих ланів пшениці (або достатку).

Жовтий (золотий) і синій кольори використовувалися ще на гербі Руського королівства 14 століття. Першу спробу створити жовто-блакитний прапор здійснила Головна Руська Рада (орган, який представляв національний рух українського населення Галичини), яка почала боротьбу за відродження української нації. У червні 1848 року на міській ратуші Львова вперше був піднятий жовто-блакитний прапор.

Вітаємо з Днем державного прапора України! Нехай блакитний колір чистого неба і символ достатку золотих ланів пшениці колоситься у кожному серці! Будьмо горді, живучи під таким прапором! Миру та перемоги нам усім!

0 Комментариев