22 липня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

У православній церкві 22 липня відзначається день пам’яті святих мучеників Кирила і Панкратія

Раніше саме 22 липня починали пробувати перші огірки. У цей день була поширена традиція закопувати огірок в затишному місці в землю і робити це таємно від оточуючих – вважалося, за прикметами, що в цьому випадку урожай буде хорошим.

22 липня називали “чорничним” днем: селяни відволікалися від косовиці і приділяли увагу збору чорниці. З її допомогою очищали кров, лікували печінку.

Традиції на Панкратія і Кирила 22 липня

Так, за традицією перший огірок господиня будинку повинна була зірвати потай від усіх і закопати в самому потаємному куточку городу. Вважалося, що після такого обряду і наступний рік буде дуже врожайним.

Крім того, колись про улюблені всіма огірки в народі складали численні загадки. Багато з них відомі всім із дитинства: «Ні вікон, ні дверей — повна хата людей»; «Повно корито народу намито»; «Лежать у матки телятки візьмеш. Лежать рядками, зелені самі».

Варто відзначити, що цей овоч завжди дуже любили слов’яни. На Русі їх їли прямо з грядки, ще готували з огірків різноманітні страви. На сьогоднішній день вже нікого не здивуєш салатом з огірків, проте в давні часи наші предки цей овоч не вживали тільки в сирому вигляді.

Наприклад, огірки смажили, як кабачок, вирізаючи насіння і залишаючи тільки товсті м’ясисті стінки; їх тушкували з м’ясом і фаршем. Також у народі у цей день часто готували суп з огірків. А взимку головним ласощами на столі завжди вважалися квашені огірки.

27 лютого – День святого Кирила Весновказівника

Звичаї на 22 липня — Кирило і Чорничний день

Святим мученикам Кирилу і Панкратию сьогодні прийнято молитися про здоров’я, красу та благополуччя своє і своїх близьких.

Також з цього дня починають збирати перший урожай огірків. Прикмети на 22 липня кажуть, що перед збором один плід потрібно зірвати і таємно закопати десь на грядці — тоді весь врожай буде багатим.

А ще сьогодні збирають чорницю. Її потрібно обов’язково є у цей день, оскільки ці ягоди сьогодні володіють чудодійною силою. Вони допоможуть схуднути, придбати гарний і свіжий зовнішній вигляд, зміцнити імунітет, позбутися від проблем з очима, допоможуть при цукровому діабеті і ревматизмі.

Народні прикмети на 22 липня:

  1. Багато чорниці вродило – зима буде морозною
  2. Чорниця ще не дозріла до 22 липня – буде холодна осінь
  3. Перший зібраний огірок потрібно обов’язково закопати на городі таємно від сусідів, щоб забезпечити хороший урожай

День ангела

Іменинники – Кирило, Панкрат, Олександр, Федір. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев