22 грудня – День святої Анни – День зачаття Пресвятої Богородиці

news

22 грудня, православна та греко-католицька церкви вшановують пам’ять святої Анни.

Саме в цей день Анна з чоловіком зачала Царицю Небесну Діву Марію.

У народі День святої Анни також відомий як Анна Зимова.

Історія свята святої Анни

Праведні Анна та її чоловік Іоаким прожили до глибокої старості бездітними, подружжя дуже переживало і сумувало, що Господь не дав їм дітей і постійно молилися про те, щоб Небеса послали їм дитину. І диво сталося – одного разу, Анна побачила на дереві гніздо з пташенятами і стала гаряче молитися Богу про дарування немовляти, обіцяючи, якщо таке трапиться, принесе дитину Господу у служіння.

І відразу ж по проголошенні обітниці Анна почула голос Ангела, який сповістив благу звістку – Господь почув молитви і у подружжя «народиться дочка на ім’я Марія, через яку благословляться всі племена світу».

День святої Анни: традиції

У народі в День святої Анни прийнято було молитися святій про зцілення від безпліддя.

Перед іконою Божої Матері “Несподівана Радість” моляться про зцілення від душевних недуг, про звернення заблукалих, про спокуту гріхів, за дітей, при глухоті.

Вагітні жінки моляться про благополучні пологи і здоров’я для себе і малюка.

“На зачаття святої Анни вагітним жінкам пост”: вагітним цього дня слід поститися і протягом доби не можна було братися за будь-яку роботу, йти з дому, слуд було особливо берегти дитя в утробі.

У одних слов’ян вважалося, що з 22 грудня зима встановлюється остаточно, а у інших – що з цього дня починається Новий рік.

У народі говорили, що з Дня святої Анни вовки починають ходити зграями і стають особливо небезпечними, а на Водохреща після пострілів розбігаються.

Дівчата 22 грудня зазвичай влаштовували дівич-вечори, щоб узгодити, як святкувати різдвяні свята, і виготовити різні новорічні прикраси.

Починаючи з Анни Зимової господині приступали до підготовки до свят, прибирали в домі і заготовляли продукти до Різдва.

Що не можна робити в День Анни

Жінкам у День святої Анни не можна шити, в’язати, вишивати та й взагалі брати голку або нитку до рук – інакше заболить голова.

Крім того, в це свято заборонено прати і прибирати, рекомендується зовсім відмовитися від будь-якої роботи.

Вагітним жінкам на Анну Зимову не можна розпалювати вогонь і переступати через гострі предмети, щоб не нашкодити малюкові.

Оскільки День святої Анни припадає на Різдвяний піст, 22 грудня не можна їсти м’ясо, молоко і молочні продукти. Можна з’їсти трохи риби – в Різдвяний піст її їдять по вівторках, четвергах, суботах і неділях, а цього року Анна Зимова припадає саме на неділю.

Прикмети на святої Анни

  • Після Ганни сонце повертає на літо, а зима — на мороз.
  • Казала Ганна, що надія марна.
  • Ясне сонце — на Новий рік буде сильний мороз, якщо хмарно, на деревах іній — під Новий рік буде відлига.
  • Яка Анна до полудня, така зима до кінця грудня.
  • Яка Аанна до ніченьки, така зима до весноньки.
  • Коли іній вкриває дерева, то це передвісник хорошого врожаю.
  • Коли йде дощ – вся весна буде дощовою.
  • Тихий і безвітряний день – на врожай садовини

Хто і про що молиться святій Анні?

Свята Анна вважається покровителькою жінок, які не можуть завагітніти або переживають кризу у шлюбі.

Святу Анну просять про захист дітей, а також допомогу в їхньому вихованні.

Вагітні жінки просять про легкі пологи.

Молитва до Святої Анни, яка допомагає завaгітніти

І з серцем, повним найщирішої пошани, припадаю перед Тобою, блаженна свята Анно! Ти – це упривілейоване й особливо улюблене сотворіння, яке своїми надзвичайними чеснотами й святістю заслужило собі в Бога на найвищу ласку: дати життя скарбниці всіх ласк, тій блаженній між жінками, Матері Воплоченого Слова, Пресвятій Діві Марії. Прошу Тебе, наймилостивіша Свята, зволи прийняти мене до числа Твоїх праведних слуг.

Обіцяю Тобі, ціле моє життя вірно Тебе почитати.

Візьми мене під Свою могутню опіку й випроси мені в Бога ласку, щоб я дбав за ті чесноти, якими Ти так щедро була прикрашена. Випроси мені, щоб я пізнав(-ла) свої гріхи й правдиво жалував(-ла) за них, живо любив Ісуса й Марію та вірно й постійно сповняв(-ла) обов’язки свого стану.

Визволи мене з усіх небезпек цього життя й прийди до мене з поміччю в годині моєї смepті, щоб я спас(-ла)ся й дістав(-ла)ся до неба і там разом з Тобою, найщасливіша Мати, величав(-ла) і вихваляв(-ла) Боже Слово, що сталося чоловіком у лоні Твоєї Пресвятої Доні, Діви Марії.

Амінь.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев