22 червня – кого сьогодні вітати з Днем ангела та чим особливий цей день?

news

22 червня 2021 року у світі відзначаються День шоколадного еклера, Всесвітній день тропічного лісу.

В Україні – День пам’яті і скорботи, у США – День радлера, День цибулевих кілець, День дурних чоловічих учинків, День технологій опалення, вентиляції та кондиціонування повітря, в Хорватії – День боротьби проти фашистів, у Сальвадорі – День учителя, в Латвії – День пам’яті героїв битви під Цесісом, у Колумбії – День адвоката, в Тайвані – День народження Куан Кунга.

Церковний календар: червень 2021

Православна церква 22 червня вшановує пам’ять святителя Кирила Олександрійського, архієпископа, і преподобного Кирила Білоєзерського, ігумена. Інші назви свята: «Кирило», «Кирилин день», «Сонцеворот». Вважалося, що 22 червня літо вступало у свій розквіт, і це найдовший день у році.

Дітей вранці і протягом дня випускають бігати по траві босоніж, так як всі трави 22 червня цілющі і загартовують, даруючи міцне здоров’я на весь рік.

Місячний посівний календар для городника: червень 2021

Народні прикмети
Якщо суниця достигла, то овес вже пізно сіяти.
Багато ягід – зима буде холодною.
Якщо погода хороша, а мурах майже не видно, то буде негода.
Стрижі і ластівки низько літають – до дощу.
Ворони часто кричать – чекай опадів.
У похмурий день бджоли в вулики не ховаються – дощу не буде.
Мурахи навколо мурашника зібралися – до погожого дня.

Сон з 21 на 22 червня порожній. А ось сновидіння, побачене вдень 22 червня, збудеться через 5 років.

Що не можна робити сьогодні:

  • Не можна сьогодні нічого нікому обіцяти.
  • Не варто зловживати нездоровою їжею у цей день.
  • Заборонено лихословити.

Магнітні бурі в червні 2021: коли метеозалежним варто бути уважними до свого самопочуття

20 червня народжуються ті, кого за церковними канонами прийнято називати: Кирило, Олександр, Олексій, Марія, Марта. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Вихідні та святкові дні у червні 2021: скільки відпочиватимемо та що святкуватимемо в перший місяць літа

22 ЧЕРВНЯ – ДЕНЬ СКОРБОТИ І ВШАНУВАННЯ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ВІЙНИ В УКРАЇНІ22 червня відзначають День скорботи та вшанування пам’яті жертв Війни в Україні

22 червня 1941 року, попри таємну угоду про ненапад (пакт Молотова-Ріббентропа 1939 року) та тісну військово-економічну співпрацю між Німеччиною і СРСР, нацистська Німеччина атакувала радянські частини по всій лінії кордону від Балтійського до Чорного моря. Розпочалася німецько-радянська війна 1941-1945 років, як складова, але основна частина Другої світової війни.

Німецько-радянська війна тривала від 22 червня 1941 року до 8 травня 1945 року. ЇЇ бої стали одними з наймасштабніших у воєнній історії ХХ століття.

Залежність обох воюючих сторін від українського економічного, сировинного потенціалу, людських ресурсів зумовила вкрай безкомпромісний, гранично-кривавий характер бойових дій на нашій території. Через це Україна найбільше потерпіла, як від нацистської агресії, так і від комуністичного режиму. Загалом протистояння між Німеччиною та СРСР на території України не припинялося впродовж 40 місяців, а на 35 з них припадають активні бойові дії. На українських землях було проведено 29 з 76 стратегічних наступальних операцій, у ході яких було знешкоджено понад 60% Вермахту.

Слід зазначити, що Україна, не тільки серед колишніх радянських республік, а й з усіх країн світу, зазнала найбільших втрат за роки тієї війни. За різними оцінками, в Україні загинуло від 8 до 10 мільйонів людей, з них цивільного населення близько 5 млн, 2,2 мільйона було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини, 10 мільйонів втратило притулок. На цілковиті руїни було перетворено понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл.

Німецько-радянська війна показала українцям руйнівну силу обох тоталітарних режимів. Усім відомі злочини нацистів на окупованих територіях України – Голокост, розстріли мирного населення, створення таборів смерті, спалення сіл. Неменьш жорстокими були злочини і комуністичного режиму: розстріли політичних в’язнів у Західній Україні в червні-липні 1941 року, знищення центру Києва восени 1941 року, підрив Дніпрогесу, депортація кримських татар, примусове виселення автохтонних українців з їх етнічних земель.

Цього дня вшановується пам’ять всіх тих, чиє життя було покалічено і зруйновано у тій страшній війні.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев