22 червня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

22 червня 2020 світ відзначає День підморгування кішкам і День шоколадний еклер. В Україні – День пам’яті і скорботи, в США святкують День цибулевих кілець, День радлера, День здорового глузду, у Сальвадорі – День вчителя, у Хорватії – День боротьби проти фашистів, на Гаїті – День президента, в Латвії – День пам’яті героїв битви під Цесисом

У православній церкві 22 червня вшановують пам’ять святителя Кирила, відомого також як архієпископ Олександрійський. Кирило був богословом і письменником. Свого часу він активно займався тлумаченням Священного писання: пояснював незрозумілі моменти парафіянам, і багатьох повернув до віри в Хреста. Довго і вперто боровся з єретиками і проявами язичництва в суспільстві. Протягом 32 років керував церквою і помер своєю смертю в 444 році, залишивши після себе велику кількість праць.

27 лютого – День святого Кирила Весновказівника

Казали 22 червня: «На Кирила починалася літня спека”, встановлювалася стабільно тепла погода. Взагалі ж, селяни вітали помірно спекотну погоду, яка позитивно впливала на посіви. Навіть казали: «З Кирила дня – що сонечко дає, то у мужика в коморі». Існувала прикмета, згідно з якою саме 22 червня сонце віддає землі усю свою силу. Саме тому, 22 червня проводили велику кількість обрядів, покликаних задобрити сонце і отримати багатий врожай.

Народні прикмети на 22 червня

  • Якщо бобри проявляють сильну активність, то це віщувало дощ
  • Якщо весь день буде йти дощ – буде багато грибів
  • Північно-західний вітер віщує сиру погоду і приносить хвороби
  • Собака мало їсть або їсть траву і погано спить – до дощу
  • Туман вранці стелиться по воді – до сонячної погоди
  • Гроза в цей день обіцяє поганий збір сіна.

Що не радять робити?

  • Не можна лихословити і сваритися з рідними.
  • Краще відкласти фізичну працю.

 

день ангела

22 червня День ангела відзначають: Олександр, Кирило, Іван, Олексій, Марія, Маріанна. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

22 червня-День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні ...

Сьогодні в Україні День Скорботи і вшанування пам’яті жертв війни.

22 червня 1941 року, попри таємну угоду про ненапад (пакт Молотова-Ріббентропа 1939 року) та тісну військово-економічну співпрацю між Німеччиною і СРСР, нацистська Німеччина атакувала радянські частини по всій лінії кордону від Балтійського до Чорного моря. Розпочалася німецько-радянська війна 1941-1945 років, як складова, але основна частина Другої світової війни.

Німецько-радянська війна тривала від 22 червня 1941 року до 8 травня 1945 року. ЇЇ бої стали одними з наймасштабніших у воєнній історії ХХ століття.

Залежність обох воюючих сторін від українського економічного, сировинного потенціалу, людських ресурсів зумовила вкрай безкомпромісний, гранично-кривавий характер бойових дій на нашій території. Через це Україна найбільше потерпіла, як від нацистської агресії, так і від комуністичного режиму. Загалом протистояння між Німеччиною та СРСР на території України не припинялося впродовж 40 місяців, а на 35 з них припадають активні бойові дії. На українських землях було проведено 29 з 76 стратегічних наступальних операцій, у ході яких було знешкоджено понад 60% Вермахту.

Слід зазначити, що Україна, не тільки серед колишніх радянських республік, а й з усіх країн світу, зазнала найбільших втрат за роки тієї війни. За різними оцінками, в Україні загинуло від 8 до 10 мільйонів людей, з них цивільного населення близько 5 млн, 2,2 мільйона було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини, 10 мільйонів втратило притулок. На цілковиті руїни було перетворено понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл.

Німецько-радянська війна показала українцям руйнівну силу обох тоталітарних режимів. Усім відомі злочини нацистів на окупованих територіях України – Голокост, розстріли мирного населення, створення таборів смерті, спалення сіл. Неменьш жорстокими були злочини і комуністичного режиму: розстріли політичних в’язнів у Західній Україні в червні-липні 1941 року, знищення центру Києва восени 1941 року, підрив Дніпрогесу, депортація кримських татар, примусове виселення автохтонних українців з їх етнічних земель.

Цього дня вшановується пам’ять всіх тих, чиє життя було покалічено і зруйновано у тій страшній війні.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев