21 вересня: яке сьогодні свято?

news

21 вересня Східні християни зустрічають Другу Пречисту. Зазвичай на другу Пречисту було заведено просити Богородицю про сприяння бездітним жінкам в народженні дитини. У давнину цей день так і називався – святом Рожаниці – і був жіночим родинним і родильним святом.

У деяких регіонах України його ще називали «бабським святом». Разом з тим, із другою Пречистою пов’язаний останній термін заготівлі чарівного зілля. Вважалося, що зібрані між першою і другою Пречистими приворотні трави мали особливу властивість привертати чоловіка до жінки і навпаки. Але дітям забороняли ходити польовими та лісовими дорогами, бо «на них вужі сушаться».

У свято Різдва Пресвятої Богородиці, або Другої Пречистої, за народним календарем настає осінь. Саме тому цей день ще називають «восениною». Християни здавна зверталися до Богородиці, просили у неї захисту і благословення.

У цей день господарі також збирали врожай із грядок.

З дня свята Різдва Пресвятої Богородиці можна було засилати сватів до дівчат. Також у цей день добре робити весілля і ходити сім’ями в гості.

За народним календарем  продовжувався цибульний тиждень, під час якого люди мали прибрати врожай цибулі та готувати з цього овоча різноманітні страви. Також 21 вересня господарі забирали бджіл з пасік та починали святкувати спожинки – Свято збору врожаю. Селяни ходили один до одного в гості та відзначали закінчення польових робіт гучними гуляннями.

Народні прикмети на 21 вересня наступні:

  • Гарна погода на Пречисту – на теплу осінь.
  • Чим більше лушпиння на цибулі, тим суворішою буде зима.
  • Польові миши перебралися ближче до села  – взимку будуть сильні морози.

Жартівливі свята:  День викидання старого мотлоху та Свято осінньої засмаги

Іменинники нині Марія, Іван, Георгій, Софія.

0 Комментариев