20 жовтня: яке сьогодні свято?

20 жовтня в церкві шанують пам’ять мучеників Сергія і Вакха.
Відповідно до їхніх агіографії, Сергій і Вакх були офіцерами в армії цезаря Галерія Максиміана, вони обіймали важливі посади при ньому і були його фаворитами до того часу, поки не стало відомо, що вони таємні християни. За це їх було піддано жорстоким тортурам, під час яких Вакх загинув; згодом і Сергія було обезголовлено. На їхню честь було побудовано декілька церков в різних містах, включно з Константинополем і Римом.
Народні прикмети на 20 жовтня
- Сергій зиму починає.
- Якщо випаде сніг, коли дерева ще листя не скинули, він скоро розтане.
- Сергій інеєм трави б’є, а Мотрона (22 листопада) зиму назад повернути не дає.
- З Сергія зима починається, з Мотрони встановлюється.
- Якщо Сергій сніжком покриє, то з листопадової Мотрони зима стане на ноги.
- Якщо земля снігом вкриється – на Мотрону на ноги зима постане.
- Якщо хороша погода, то стояти їй три тижні (до 10 листопада).
- Сергій, заіндеви діброви, забіли отави (снопи сіна другого покосу).
- Кінець жовтня – сніг лягає в зиму, прикриває озимі.
- Місяць мутнуватий і блідий – можливі мороз і сніг.
20 жовтня світова спільнота святкує Всесвітній день профілактики остеопорозу та Всесвітній день статистики. Окрім цього, сьогодні є привід вітати авіадиспетчерів та кулінарів з їхніми професійними святами. 20 жовтня – Міжнародний день авіадиспетчера та Міжнародний день кухаря і кулінара.
В Україні 20 жовтня, починаючи з 2005 року, – Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози.
Жартівливі свята: Свято жінок зі справжніми бровами та День першої сивини
Міжнародний день авіадиспетчера – 20 жовтня 1961 в Амстердамі була створена Міжнародна федерація асоціацій авіаційних диспетчерів. Ця подія стала такою значущою віхою в історії розвитку повітряного транспорту, що стала підставою для виникнення нового професійного свята, приуроченого до її дати – Міжнародного дня авіадиспетчера.
Це свято стало для диспетчерів усього світу можливістю зайвий раз підкреслити значущість своєї професії, привернути увагу громадськості до своєї роботи, заявити про свої досягнення і сформулювати плани та цілі на майбутнє.
Міжнародний день кухаря і кулінара – Професійне свято кулінарів і кухарів порівняно молода подія. Міжнародна день кухарів був заснований лише в 2004-му році. Це відбулося з ініціативи та за активної участі Всесвітньої асоціації кулінарних співтовариств, в яку тоді входило вже близько 8-ми мільйонів представників цієї прекрасної кухарський професії з безлічі країн світу.
Робота кухаря вимагає від людини не тільки гарного терпіння. Крім цього необхідно гарне здоров’я, гарна освіта і навички. Оволодіти цим мистецтвом самостійно практично не можливо – завжди потрібен приклад і рада людини, яка вміє готувати. Можна сказати, що це вміння передається з покоління в покоління. Багатовіковий, тисячолітній досвід і практика в приготуванні їжі зробили це мистецтво надзвичайно віртуозним.
Всесвітній день боротьби з остеопорозом – ВОЗ встановили цю дату в 1997 році, щоб підвищити глобальну обізнаність суспільства і засоби профілактики, діагностики та лікування метаболічних захворювань кісток і остеопорозу зокрема. Тому сьогодні проводять багато просвітницьких та спортивних заходів, семінарів та конгресів, на яких навчають професіоналів області і звичайних громадян. Люди з різних країн обмінюються своїм досвідом в профілактиці і лікуванні остеопорозу. А тема дня щороку різна.
Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози – Цей день ввели Указом Президента України від 17 січня 2005 року. У плані частоти захворювання, Україна знаходиться на рівні з усім іншим світом. Частота захворювань зростає на 1-2% за рік, а серед окнопатологій у жінок одним з найбільш частих зустрічається саме рак грудей. В Україні кожні 30 хвилин виявляють новий випадок захворювання. Цьому дню присвячені багато заходів, а також безкоштовні профілактичні огляди, щоб виявляти хворобу хоча б на ранніх стадіях.
Сьогодні, 20 жовтня, свої іменини відзначають Йосип, Михайло, Микола, Пелагея, Сергій, Юліан.
Автор статті: Ірина Велігурська