20 вересня: яке сьогодні свято?

news

20 вересня православні християни вшановують пам’ять святого Луки, який був ченцем і ігуменом Спасової обителі. Його шанують за праведне життя і благочестя.

20 вересня за народним календарем – Луків день. Починаючи з цього дня, селяни бралися до збору і торгівлі цибулею. Цей овоч вважався ліками від багатьох недуг, а також широко використовувався в магічних ритуалах, зокрема, для зняття пристріту та виготовлення оберегів. Також в цей час починалося гуляння хлопців, адже всі польові роботи були вже завершені.

Прикмети на 20 вересня

  • Шишки на деревах закрилися – до дощу.
  • Журавлі летять високо – до холодної осені.
  • Багато лушпиння на цибулі – до суворої зими.
  • Якщо людина народилася 20 вересня, то вона буде прекрасним лікарем. В якості талісмана їй рекомендують носити геліотроп і бурштин.
  • Якщо хоча б одну цибулину спечете раніше, ніж вся цибуля буде зібрана з городу – прикмета, що урожай буде поганим.

Що не можна робити 20 вересня в День Луки:

  • Спати вдень, байдикувати. Вважається, що 20 вересня не можна спати вдень або рано лягати спати — можна заснути і не прокинутися. Так що День Луки бажано провести активно, не лінуватися, а зайняти себе різними справами, виконати роботу, яку давно відкладала.
  • Робити ремонт. Навіть дрібні ремонтні роботи типу лагодження зламаних речей або поклейки шпалер 20 вересня робити не варто — вважається, що зроблене довго триматися не буде. До того ж високий ризик отримати травму або поранитися під час того, як робиш подібну роботу.
  • Лінуватися. Чим старанніше і результативніше ти будеш працювати у цей день, тим прихильніше, якщо вірити прикметам, до тебе буде доля. Тому постарайся не займатися прокрастинацією, а зробити максимально велику кількість справ за день.
  • Переїдати, особливо їжу тваринного походження. Вважається, що 20 вересня не можна їсти більше, ніж потрібно твоєму організму: більше, ніж треба, в животі — менше, ніж треба, в гаманці. При цьому краще вибирати здорову їжу, побільше овочів, ягід, цільнозернових каш, корисного жиру, насіння. А ось некорисної їжі тваринного походження потрібно вживати поменше. І бажано такі принципи харчування ввести не тільки 20 вересня, а постійно.

Жартівливі свята: Свято відвідин свекрухи  та День вдалої риболовлі

Іменини в цей день

Олександр, Андрій, Василь, Григорій, Євгеній, Іван, Лев, Лука, Макар, Михайло, Микола, Петро, Степан

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев