20 серпня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

20 серпня у світі відзначаються Всесвітній день ліні, Всесвітній день комара, Міжнародний день медичного транспорту.

У США – День державності штату Гаваї, День лимонаду, День шоколадного пирога з пеканом, День чоловічої стрижки, День любителів бекону, День радіо, в Індії – День відновлюваних джерел енергії, в Естонії – День відновлення незалежності, в Марокко – День народної революції, в Угорщині – День святого Іштвана, в Канаді – Парад “Золотого кубка”.

Святкові та вихідні дні у серпні 2021: скільки українці відпочиватимуть в крайній місяць літа та що святкуватимуть?

Православна церква 20 серпня вшановує пам’ять двох святих – преподобного Пімена і мученика Марина. Інші назви свята: “Марина”, “Пімен”. 20 серпня належало пригощати хворих і сиріт яблуками, медом і пирогами. Ночі з цього дня ставали прохолодними.

Пімен Печерський був ігуменом Печерської лаври до 1141 року, трудився в Дальніх печерах. Постником був названий за те, що їв тільки один раз в день і в мінімальній кількості.

Пімен Багатохворобливий все життя був нездоровий. Після його приходу до Печерського монастиря, одного разу вночі прийшли до нього ангели і здійснили обряд постригу в монахи, попередивши, що день одужання буде означати його швидку смерть. За три дні до смерті Пімен видужав і попрощався з усією братією. У день смерті Пімена над церквою стало зображення трьох вогненних стовпів.

Святий Марін, натхненний полум’яною любов’ю до Христа Спасителя, на одному зі свят в ідольському капище зруйнував жертовник, став топтати ногами жертви і при всіх визнав себе християнином. Після жорстоких катувань святий був обезголовлений.

Церковний календар: серпень 2021

У давнину був звичай у цей день пригощати бідняків і хворих медом і свіжими овочами, фруктами, вдовицям і сиротам допомагати прибрати хліб, в притулки відносити гостинці.

Також на Марини-Пімени починається заготівля лікарських трав.

Ночі ставали прохолодними. За лелекам ворожили про осінь.

Вважалося, що в цей день ще можна зібрати останній урожай малини. А господині пекли традиційний малиновий пиріг. Звідси і друга назва свята Маріни-Малини.

Поминаючи Пімена Багатохворобливого, прийнято допомагати хворим, нужденним, бідним. За старих часів вірили, що за доброту і щедрість Господь обдарує господинь здоров’ям і благополуччям.

Календар стрижок волосся: серпень 2021

Народні прикмети 20 серпня:

Лелеки збираються відлітати 20 серпня – до холодної осені.
Зима буде теплою, якщо на дубах багато жолудів.
Ранковий туман після сходу сонця 20 серпня розсіюється досить швидко – очікуємо гарної погоди.
Побачити, як летить лелека обіцяє щастя, здоров’я і хороший урожай.
Якщо птах сидить на одному місці, це віщує хвороби і навіть смерть.
Лелека, який стоїть на одному місці, до багатого врожаю.
Для дівчини побачити, як летить птаха означає швидке заміжжя.

Магнітні бурі у серпні 2021: кілька дат примусять метеозалежних почуватися зле

Що не можна робити 20 серпня:

Вважається, що вночі на вулиці в цей день заборонено гуляти, тому що можна надовго захворіти.

Цей день добре підходить для планування майбутнього, але погано – для швидких рішень. Поспішні рішення можуть призвести до вкрай негативних наслідків.

Ще в цей день не можна лякати лелек або нешанобливо до них ставитися: кричати на них, кидатися камінням і т.д. Предки вірили, що порушення цієї заборони призведе до пожежі.

Олексій, Олександр, Антон, Василь, Опанас, Іван, Митрофан, Михайло, Никанор, Петро, Пімен, Стефан. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Імениники в серпні: хто та коли відзначає День ангела цього місяця?

 

0 Комментариев