20 червня – кого сьогодні вітати з Днем ангела та чим особливий цей день?

news

20 червня 2021 року у світі відзначаються Міжнародний День батька, Всесвітній День Wi-Fi, День нової особистості, День вина «Ламбруско«, Всесвітній день захисту слонів у зоопарках, Всесвітній день ефективності, Всесвітній день біженців, Міжнародний день обізнаності про ністагм.

В Україні – День батька, День медичного працівника, у США – День штату Західна Віргінія, День турботливого чоловіка, День морозива з газованою водою, День ванільного молочного коктейлю, День американського орла, День бретонського листкового пирога «Куїн Гаман», День сімейної просвіти, День любителів індички, у Німеччині – День без автомобіля, у Вірменії – День авіації, у Киргизстані – День працівників водного господарства, в Узбекистані – День суверенітету, в Сенегалі – День незалежності, в Австралії – День посадки дерев, у Канаді – День «Дівчата вивчають програмування», в Еритреї – День мучеників, у Бутані – День народження Гуру Рінпоче, в Азербайджані – День працівників газового господарства, в Аргентині – День національного прапора.

Церковний календар: червень 2021

Православна церква 20 червня відзначає Трійцю – одне із найбільш шанованих християнських свят. Воно прославляє Святу Трійцю: Бога Отця, Бога Сина і Бога Святого Духа. Календарний день прив’язаний до дня Великодня. Традиційно вона відзначається на 50-й день після Світлого Христового Воскресіння. Звідси й інша назва свята – П’ятидесятниця. В Україні Трійця є державним святом та офіційним вихідним днем.

Здавна Трійцю святкували дуже урочисто. З цим днем пов’язано багато прикмет та традицій. Господині травами-оберегами закликали злагоду та добробут, а дівчата ворожили. Віряни традиційно освячують в храма різнотрав’я та воду.

Місячний посівний календар для городника: червень 2021

У православній церкві 20 червня вшановують пам’ять мученика Феодота Анкірського, який жив на території міста Анкіра в III столітті. Цікаво, що у Феодота був власний готель, в якому він часто розмовляв зі своїми постояльцями про віру і життя.

Завдяки цьому, він зміг навернути в християнство багатьох грішників – вони покаялися і прийшли до Бога. Саме готель Феодота став притулком для багатьох християн, які піддавалися гонінням, організованим імператором. Крім того, Феодот намагався якомога частіше відвідувати в’язнів у темницях і ховав їх після страти або смерті від хвороб. Саме тоді 7 дів прийняли мученицьку смерть від рук гонителів.

Одна з цих дів з’явилася до Феодота у сні і звеліла йому підняти тіла дів з дна озера для того щоб їх поховати. Федот виконав прохання, і в цьому йому допоміг Господь. Так, коли Федот підійшов до озера, то піднявся дуже сильний вітер, вода відійшла, показалося дно, і старець побачив мучениць.

Саме з Дня Феодота, 20 червня, нарешті, починали ходити на водойми і купатися – до цього вважалося, що злі духи (водяники й русалки) потягнуть людини під воду. Тепер же аж до дня Іллі, який відзначають на початку серпня, можна було проводити час біля річок і озер.

Календар стрижок волосся: червень 2021

Традиції та обряди на Федота
Люди моляться святому Феодоту про гарний урожай.
В це народне свято можна спокійно купатися в річках і озерах, не побоюючись русалок. Тільки потрібно помолитися святому Феодоту і попросити, щоб він уберіг від нещастя.
В цей день святий не дає пустувати водяним духам. Він пильно стежить, щоб вони не заподіяли кому-небудь шкоди. Якщо йому на очі попадається русалка, він одразу гострим серпом обрізає їй волосся, в якому прихована чародійна сила.

Магнітні бурі в червні 2021: коли метеозалежним варто бути уважними до свого самопочуття

Що не можна робити
У цей день краще не робити любовні зізнання, вони все одно не принесуть бажаного результату.
Не можна сьогодні розповідати про свої плани, інакше задумане не збудеться.
Заборонено одягати в цей день срібні речі – вони можуть забрати енергію.
Народні прикмети
На Федота тепло – до хорошого врожаю жита, а ось дощ – до поганого наливу колоса.
Сонячні промені темніють – до сильної грози.
Бджоли на стінках вулика сидять – до спеки.
У веселці переважає червоний колір – до вітру.
Якщо вночі не було роси, то чекай дощу.
Голуби в ясну погоду укриття шукають – до опадів.
Дим від багаття по землі стелиться і клубочиться, а вугілля яскраво тліють – до негоди.
Павуки за ніч мережі розширили – до теплого і ясного дня.
В лісу стало тихо – до грози.
Якщо грім голосно гримить – до затяжної негоди. Якщо ж він з місця на місце переходить, буде холод і град.
Увечері голосно і довго квакають жаби – до встановлення гарної погоди.
Сон з 19 на 20 червня порожній. Не варто надавати йому значення.

Вихідні та святкові дні у червні 2021: скільки відпочиватимемо та що святкуватимемо в перший місяць літа

20 червня день ангела відзначають: Афанасій, Анна, Олександр, Валерія, Богдан, Борис, Валентин, Василь, Віктор, Володимир, Григорій, Давид, Зінаїда, Іван, Лев, Максим, Марія, Михайло, Павло, Петро, Степан, Тарас, Федір, Федот, Лукіна, Сусанна, Клавдій. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев