2 серпня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

2 серпня у світі відзначають Міжнародний день пам’яті геноциду циган, День народження поштової скриньки, в Україні – День пам’яті загиблих воїнів-десантників різних часів і поколінь, в США – День автоматизованого проектування, День собаки-помічника, День сендвіч-морозива, День книжки-розмальовки, в Білорусі – День десантників і сил спеціальних операцій ЗС, в Канаді – День провінції Нью-Брансвік, День Британської Колумбії, Цивільне свято. День спадщини в Альберті, день Террі Фокса, натальний день.

У Барбадосі – Свято врожаю, в Самоа – День праці, в Тувалу – День дітей, в Коста-Ріці – День Ангельської Діви, в Гайані, на Багамах, Домініці, Ангільї, Монтсерраті – Серпневий понеділок, в Ісландії – День торгівлі, в Замбії – День фермера.

В Азербайджані – День національного кіно, в Македонії – День Республіки, в Шотландії – літні банківські канікули, в Польщі – День пам’яті жертв геноциду сінті і рома, в Словенії – День авіації, в Австралії – День пікніка на Північній території.

Святкові та вихідні дні у серпні 2021: скільки українці відпочиватимуть в крайній місяць літа та що святкуватимуть?

Відомо, що саме пророк Ілля був узятий живим на небо – про це сказано в Біблії. Так, Ілля вирушив до Бога на вогненній колісниці, після чого його стали називати не інакше, як громовержець. В день його пам’яті влаштовували хресний хід і молилися про дощ або ясній погоді.

Працювати в день Іллі небажано, оскільки існувало вірування, що святий може покарати людину неврожаєм і хворобами. Селяни вважали, що 2 серпня на білий світ виходять все гади і дикі тварини, а тому, намагалися не випускати худобу на пасовище.

Була поширена прикмета, згідно з якою не можна впускати в будинок кішок і собак – це може залучити блискавку, якою селяни дуже боялися.

Церковний календар: серпень 2021

Ще одне церковне свято-набуття мощей Афанасія Брестського

Після смерті праведника його тіло 8 місяців лежало на землі без відспівування. Братії повідомили, де воно знаходиться. Святі забрали плоть Афанасія і поховали в своєму монастирі.

Мощі мученика, покладені в мідну раку, прославилися своїми багатьма чудесами. Цілком утвердження Православ’я і остаточне, повне знищення унії – ось у чому бачив Святий Афанасій свою єдину мету, за здійснення якої він віддав своє святе життя.

Календар стрижок волосся: серпень 2021

Також 2 серпня – преставлення преподобного Авраамія Галицького.

У XIV столітті він подвизався в обителі Сергія Радонезького. Пізніше отримав священний сан. У 1350 році пішов до Галицької країни, де жив відлюдником у печері. Йому з’явилася Божа Матір. А пізніше галицький князь Димитрій просив преподобного принести ікону в місто.

Від тієї ікони відбувалися багато чудес. Князь дав грошей Авраамію на будівництво храму. Обитель звели на місці явлення ікони на честь Успіння Пресвятої Богородиці. Преподобний Авраамій з’явився просвітителем Галицької країни, заснувавши в ній чотири монастирі, присвячені Божої Матері, що явила йому свою ікону на початку його молитовних подвигів.

Магнітні бурі у серпні 2021: кілька дат примусять метеозалежних почуватися зле

Що не можна робити:
В Ільїн день і після нього купатися не можна. Вважалося, що за тиждень до свята і після нього купатися небезпечно, тому що водяний або русалка можуть утягнути в воду.
У цей день намагайтеся рідше дивитися в дзеркало. Особливо це попередження стосується літніх і хворих людей – поганий влив задзеркалля.
Не рекомендують також бігати вулицею, голосно говорити, співати, кричати, стріляти.

Місячний календар садівника-городника: серпень 2021

Народні прикмети і традиції
Щоб позбутися від пристріту, треба умитися дощем в Ільїн день.
На Іллі день до обіду ще літо, а після обіду – осінь.
В Ільїн день вовчі нори відкриваються.
З цієї дати зазвичай починається сезон дощів.
Нечиста сила на Іллю, боячись вогненних стріл пророка, перетворювалася в різних тварин – лисиць, зайців, кішок, собак тощо.

2 серпня іменини відзначають: Ілля, Савва, Олександр, Олексій, Єгор, Іван, Микола, Сергій.  Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Імениники в серпні: хто та коли відзначає День ангела цього місяця?

0 Комментариев
Система Orphus

Залишити коментар

*