19 серпня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

19 серпня у світі відзначаються Всесвітній День Фотографії, Міжнародний день орангутану, Всесвітній день гуманітарної допомоги, Міжнародний день банта.

В Україні – День пасічника, в США – День картоплі, День гарячої та гострої їжі, День коктейлю “Чорна корова”, День м’якого морозива, День авіації, у В’єтнамі – День серпневої революції, в Норвегії – День народження кронпринцеси Метте-Маріт, на Філіппінах – День Мануеля Кесона, в Іспанії – свято святого Магінуса.

Святкові та вихідні дні у серпні 2021: скільки українці відпочиватимуть в крайній місяць літа та що святкуватимуть?

Свято Преображення Господнього в народній традиції називається також Яблучний Спас. Преображення з грецької – метаморфоза.

Ісус Христос під час перебування Свого в Галілеї пішов на найвищу в тому місці гору – Фавор, щоб там помолитися. Зійшовши на вершину гори, Він став на молитву, а Його учні сіли відпочити й від втоми заснули. Під час цієї молитви відбулося дивовижне преображення Ісуса Христа і учням відкрилася Його слава, як Єдинородного від Отця.

Вид лиця Його змінився: воно просяяло як сонце. І стала одежа Його біла як сніг, заблищала як світло. І з іншого світу постали сюди два найбільших пророки, законодавець Мойсей і Ілія. Вони з’явилися у славетному вигляді; але розмовляли з Ісусом Христом про останні дні земного життя Його, які Він повинен закінчити в Єрусалимі.

Церковний календар: серпень 2021

Прокинулись апостоли: і побачили славу Його й обох мужів тих, що стояли з Ним. Серця їх наповнилися нез’ясовним захопленням: втім вони спостерігали і слухали мовчки. Раптом стала світла хмара та осяяла їх, і зійшов із хмари голос: «Це Син Мій Улюблений, в якому все Моє благовоління, Його слухайте».

Коли вони сходили з гори, Ісус Христос наказав їм нікому не розповідати, що вони бачили, аж поки Син людський не воскресне з мертвих. (Мт 17:1-13, Лк 9:28-36, Мк 9:2-12).

Свято Преображення відзначається Східною Церквою з IV століття. У календар Західної Церкви воно було введене папою Калікстом III у 1457 році.

Цього дня за традицією в церквах освячують яблука та мед. Пасічники освячують вулики перед настанням холодів, щоб бджоли добре перезимували.

Календар стрижок волосся: серпень 2021

Що сьогодні не можна робити

На Яблучний спас саме припадає Успенський піст, тому не можна вживати жирну їжу, міцні спиртні напої.

Не можна фізично працювати, а також лихословити, обговорювати й засуджувати кого-небудь.

Прикмети

Який Яблучний спас – таким і січень буде;
Ясна погода – зима буде холодною.

Магнітні бурі у серпні 2021: кілька дат примусять метеозалежних почуватися зле

Іменини у Архипа, Макара, Михайла, Петра і Митрофана. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Імениники в серпні: хто та коли відзначає День ангела цього місяця?

0 Комментариев