18 лютого: кого вітати з Днем ангела та яке свято відзначають в Україні та світі?

news

Сьогодні, 18 лютого, свої іменини відзначають: Антон, Феодосій, Михайло, Олександра, Василина, Агата.

Талісманом людини, народженої 18 лютого є обсидіан. Це камінь вулканічного походження. Корінні американці часто називали обсидіан “слізьми апачі”. Вважалося, що обсидіан лікує свого господаря від простуди і проблем з органами шлунково-кишкового тракту.

Антон

Існує дві версії походження імені. Згідно з однією, воно прийшло до нас зі слов’янського племені антів і означає “войовничий”. За іншою це давньогрецьке ім’я, яке перекладається як “вступає в бій”. В дитинстві Антон легко вливається в будь-який колектив, вміє розташовувати до себе. В дорослому віці стає волелюбним та мужнім. Зазвичай всі свої переживання тримає у собі. Цікаві факти про ім’я Антон: має добре розвинену інтуїцію.

ФЕОДОСІЙ

Походить від грецького імені зі значенням “Божий дар”. В дитинстві Феодосій добродушний хлопчик, який багато усміхається і несе оточуючим лише позитив. Часто ображається на погані слова або дії. В дорослому віці стає впевненим в собі, часто сперечається. Цікаві факти про ім’я Феодосій: дуже повільний чоловік, який не любить поспішати.

Михайло

Давньоєврейське ім’я, яке означає “рівний Богу”. В дитинстві Михайло самостійний хлопчик, який любить отримувати завдання по дому. Досить сильно прив’язується до матері. В дорослому віці стає доброзичливим, тактовним, ніколи не скаже поганого про іншу людину. Цікаві факти про ім’я Михайло: терплячий в стосунках, може довго добиватися кохану.

Олександра

Грецьке ім’я, яке можна перекласти як “захисниця”. В дитинстві Олександра цілеспрямована, добре вчиться. Вона надійна подруга, якій можна розповісти свої секрети. В дорослому віці стає дещо потайною, часто замикається у собі. Не пробачає навіть найменшої брехні. Цікаві факти про ім’я Олександра: дуже любить подорожувати.

 

Василина

Це ім’я грецьке і означає “цариця”. В дитинстві Василина неконфліктна дівчинка. Вона не любить сваритися і майже ніколи не ображається. Відрізняється лідерськими якостями. В дорослому віці стає винахідливою, відповідальною і дуже енергійною. Цікаві факти про ім’я Василина: прагне до досконалості і володіє гарним смаком.

 

Агата

Прийшло до нас з Давньої Греції і перекладається як “хороша”. В дитинстві Агата життєрадісна і енергійна. Багато часу проводить з однолітками, любить активні ігри. В дорослому віці стає розважливою та незалежною. Її головні риси характеру: логічність та практичність. Цікаві факти про ім’я Агата: не терпить брехні і зради.

Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Привітання з днем Ангела

18 лютого 2022 року в Україні та світі День Плутона. В православному календарі – день пам’яті святої Агафії, а також вшановують пам’ять Феодосія Чернігівського. 18 лютого селяни обов’язково молилися святій Агафії, щоб вона захистила корів, а їжі їм вистачило до весни. Також існувала традиція вішати в хліві личак (взуття селян), який обмазували дьогтем, а на коров’ячі роги освячений хліб.

 

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

 

дивилися, який сьогодні день: якщо мороз, значить весна прийде рано і буде теплою;

18 лютого вже немає снігу, літо буде посушливим;

якщо 18 лютого вдарить мороз, літо буде спекотним;

якщо вже тепло, то зима закінчилася;

на вулиці стоїть морозна погода, літо буде без дощів.

Здавна Агафію, пам’ять якої шанують 18 лютого, називали “Коровницею”, тому що вважали її захисницею домашньої худоби. Саме до цього дня у неврожайні роки вже закінчувалося сіно, яке заготовляли на зиму. Від голоду найбільше потерпали саме корови, яким сіна потрібно було найбільше. Тому 18 лютого селяни обов’язково молилися святій Агафії, щоб вона захистила корів, а їжі їм вистачило до весни. Також існувала традиція вішати в хліві личак (взуття селян), який обмазували дьогтем, а на коров’ячі роги освячений хліб. Вірили, що там можна захистити домашню худобу від мору.

 

Також існувало повір’я, що 18 лютого по двору ходить нечиста сила, яка несе смерть коровам. Її потрібно було відганяти. Для цього запрягали худобу і орали шляхи на селі. Вважали, що нечиста сила не зможе перейти борозну.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев