18 червня – кого сьогодні вітати з Днем ангела та чим особливий цей день?

news

18 червня 2021 року у світі відзначаються Всесвітній день гармонії, Міжнародний день пікніка, Міжнародний день паніки, День народження дитячої коляски, Міжнародний день суші, Міжнародний день гордості за успіхи аутистів, День стійкої гастрономії (ООН), День «Зупиніть кіберзалякування».

В Україні – День дільничного офіцера поліції, у США – День молитви за співробітників правоохоронних органів, День сироварів, День шльопанців, День батьків, які працюють у домашніх умовах, День марнотратства, День чищення акваріума, День «Ідіть на риболовлю», День потворних собак, у Латвії – День сиру, в Чехії – Свято п’ятипелюсткової троянди, у Британії – День битви при Ватерлоо, у Молдові – День історика, в Азербайджані – День прав людини, на Сейшельських островах – День Конституції, у Камбоджі – День народження королеви-матері, у Туркменістані – День працівників органів юстиції, в Єгипті – День евакуації, у Бразилії – День японської імміграції, на Філіппінах – День заснування провінції Бенгет.

Церковний календар: червень 2021

Православна церква 18 червня вшановує пам’ять священномученика Дорофея Тирського, єпископа. Інші назви свята: «День Волхва-Дорофея», «День сон-трави», «Ніч сон-трави», «Горобині ночі».

Він служив єпископом в фінікійському місті Тир. У період гоніння на християн за часів імператора Діоклетіана переховувався від язичників.

У період правління Юліана Відступника єпископ прийняв мученицьку смерть. З давніх-давен вважалося, що з Дорофея починаються найкоротші ночі в році – «горобині».

Місячний посівний календар для городника: червень 2021

З Дорофєєва дня ночі стають коротшими. Назви «День / ніч сон-трави» свято отримало за те, що цього дня розпускається ця рослина. Сни у цей день вважаються віщими. Ще було таке повір’я: якщо виполоти всі бур’яни вранці на «Дорофея», то вони більше не з’являться.

Календар стрижок волосся: червень 2021

Народні прикмети на 18 червня:
Гарна погода на день Дорофея – буде хороший урожай зерна.
Вітер 18 червня дме зі східного боку – літо буде вітряним і дощовим.
Багато пустоцвіту на огірках – потрібно було зробити один важливий обряд. Так, господиня тягла 18 червня на город ногою старий лапоть і кидала в огірки, примовляючи: «Як густо сей лапоть плентався, так щоб і огірки мої плелися». Згідно з повір’ям, ці дії 18 червня дозволяли отримати урожай від наступних посадок.
Якщо виполоти всі бур’яни вранці на Дорофея, то вони, за прикметою, більше не з’являться.

Магнітні бурі в червні 2021: коли метеозалежним варто бути уважними до свого самопочуття

Що не можна робити 18 червня:
Сьогодні не варто зловживати сном, бо можна проспати все життя. Проте сни з 17 на 18 червня віщі. Здійсняться вони дуже скоро. Сновидіння, побачене вдень 18 червня, збудеться через рік, день в день.
У цей день не варто братися за домашні справи. Якщо ви все ж таки вирішили поратися по господарству, то зробіть все максимально швидко.
Також сьогодні не бажано витрачати великі суми на речі не першої необхідності.

Вихідні та святкові дні у червні 2021: скільки відпочиватимемо та що святкуватимемо в перший місяць літа

Іменини сьогодні святкують Аполлон, Арій, Василина, Віктор, Галина, Дорофей, Ігор, Іона, Кіндрат, Костянтин, Леонід, Маркіян, Ніка, Никандр, Павло, Федір, Альжбета і Марк. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

 

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев