17 жовтня: яке сьогодні свято?

news

17 жовтня в церкві шанують пам’ять Єрофея (Ієрофея). За переказами, перший єпископ Афінський і учень апостола Павла.

Єрофей у візантійських сінаксарях постає, подібно Діонісію Ареопагіту, членом ради старійшин Ареопагу, яких звернув до християнства апостол Павел, і став першим єпископом Афінським.

Народні прикмети на 17 жовтня

Вважається, що цього дня лісовики дурять: ламають дерева, ганяють звірів, тиняються і кричать, плещуть у долоні і регочуть, аж до ранку, після співу перших півнів провалюються крізь землю, щоб з’явитися до весни з-під землі.

  • З Єрофея і зима шубу одягає.
  • З Єрофея холоду сильнішає.
  • На Єрофєєв день один “єрофєїч” душу гріє.

Міжнародний день боротьби за ліквідацію злиднів –  Ця дата дуже сильно пов’язана з 17-м жовтня 1987 года, тоді більше 100 000 людей зібралися в Парижі на площі Трокадеро. На цій же площі в 1948 підписали Загальну декларацію прав людини, а люди зібралися щоб вшанувати пам’ять жертв насильства, крайньої убогості і голоду.

Цим збором люди заявили, що убогість – це теж порушення прав людини і показали, що необхідно спільними зусиллями домогтися їх дотримання. В той день відкрили Пам’ятний камінь, на якому були написані заяви. Після цього кожен рік в цей день люди збираються, щоб ще раз підтвердити, що їх позиції не змінилися і демонструють солідарність з незаможними. Подібні пам’ятні камені відкриті в багатьох країнах світу.

У цей день світ намагається привернути увагу до небезпеки і тяжкого життя тих, хто живе в злиднях, це день, коли вони можуть розповісти про свої проблеми. Також в День боротьби з бідністю люди, які живуть в злиднях, показують своє прагнення використовувати свої знання і досвід для подолання бідності. А ще кожен рік у заходів в цей день різна тема.

17 жовтня проводять День яскравого одягу. Ці жовтневі заходи у другий декаді місяця мають щорічний характер.

Іменини – Амоній, Онисим, Варсонофій, Вероніка, Віринея, Володимир, Гай, Гурій, Домніна, Євсевій, Єрофій, Іона, Каллісфенія, Наполеон, Нектарій, Павел, Петр, Просдока, Степан, Фауст, Елладій.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев