17 лютого: яке сьогодні свято?

news

Сьогодні, 17 березня, віряни вшановують пам’ять преподобних Герасима Вологодського і Герасима Йорданського. Останньому в роботі допомагав лев, який після смерті святого помер на його могилі. У народному календарі дата отримала назву Герасим-граківник.

17 березня у світі відзначають день святого Патріка. В Україні та інших країнах йому приділяють увагу неофіційно, але не оминають.

Лепрекон – це персонаж ірландського фольклору, чарівник, що виконує побажання, традиційно зображається у вигляді невеликого кремезного чоловічка. Зазвичай його зображують вдягненим в усе зелене.

У різних містах світу – у Нью-Йорку, Буенос-Айресі, Мельбурні – святкують День святого Патрика, пише “Оглядач”. Яскраві ходи, паради і гуляння людей, вдягнених у зелене (національний колір Ірландії) помітні всюди, де проживають ірландці. У петлиці в цей день вдягають конюшину, символ Ірландії та удачі.

Історія Дня святого Патрика

Що це за подія

День Святого Патрика символізує запровадження християнства в Ірландії і культурну спадщину країни загалом. Заведено проводити паради, вдягати зелене вбрання з трилисниками і веселитися. Християни відвідують церковні служби, а також пом’якшуються обмеження, пов’язані з постом.

Це офіційне державне свято в Ірландії, Північній Ірландії, на острові Монтсеррат і в канадській провінції Ньюфаундленд і Лабрадор.

Хто такий святий Патрик

Існує думка, що Патрик народився в римській Британії у містечку Bannaventa, проте ані точної дати народження, ані інших подробиць про це немає. У 16 років він був викрадений ірландськими розбійниками і перетворений на раба. У дитинстві та юнацтві він не знав християнського Бога, але за роки рабства звернувся до нього.

Пізніше він став священнослужителем, отримав сан диякона, щоб стати єпископом. В Ірландію вже в цьому сані він прибув у 431-432 роках і розгорнув активну діяльність із християнізації країни. Немає інформації про точне місце поховання. 17 березня вважається днем поминання святого Патрика.

Звичаї і традиції

У День святого Патрика заведено влаштовувати яскраві паради. Люди вбираються в зелений одяг, деякі щороку планують паломництво в Чистилище на острові Стейшн у графстві Донегол.

В Ірландії заведено пити хоча б чарку спиртного в барі, що навіть отримало назву “Чарка Патрика”. За переказами, треба покласти у келих із віскі лист конюшини.

Символи свята

Зелений колір є головним символом свята. Він означає колір весни, трилисника і самої Ірландії. Гілка трилисника та ірландський прапор є головною прикрасою в День святого Патрика.

Також символом вважаються лепрекони, проте вони стали такими вже після того, як це свято перестало вважатися виключно релігійним.

Народні прикмети на 17 березня

 • Якщо граки прилетіли – через 3 тижні сніг розтане, і настане справжня весна
 • Граки прилетіли раніше 17 березня – рік буде неврожайним
 • Якщо граки 17 березня всілися на старі гнізда – чекай весни найближчим часом
 • Сонячна і ясна погода – у лісі буде багато ягід Яка погода на Герасима, такою і буде наступна зима
 • Той, хто першим побачив грака в цей день, буде, за прикметами, багатим і щасливим.

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ СЬОГОДНІ

 • Існує досить цікава заборона для цього дня. На Герасима не можна носити нове взуття. Вважалося, що у того, хто не послухається, весь день буде шия скрипіти.
 • У цю суботу церква рекомендує утриматися від скорботи. Краще згадувати рідних світлою пам’яттю.
 • Також не відмовляйте в допомозі людям, які просять милостиню.
 • Відвідайте церкву або помоліться вдома.
 • Не конфліктуйте та не підвищуйте голос.
 • Не забувайте, що Великий піст в самому розпалі, тому не можна готувати і їсти їжу тваринного походження.

 

У вівторок, 17 березня, іменини відзначають власники таких імен: Данило, Василь, В’ячеслав, Юлія, Яків, Григорій, Акакій, Юрій, Георгій. Не забудьте привітати винуватців свята.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев