17 червня – кого сьогодні вітати з Днем ангела та чим особливий цей день?

news

17 червня 2021 року у світі відзначаються Всесвітній день сміттяра, Всесвітній день крокодила, День приманювання муз, День перерви в роботі, Всесвітній день боротьби з опустелюванням і посухою, Всесвітній день тесселяції, Всесвітній день тапаса.

У США – День професійних медсестер-асистентів, День битви при Банкер-Хіллі, День рутбіра «Стюарт», День «Скинь насос», День яблучного штруделя, День поїдання овочів, у Гватемалі, Сальвадорі – День батька, в Азербайджані – День медичного працівника, у Латвії – День окупації, в Ісландії – День Незалежності, в Аргентині – День пам’яті Мартіна Мігеля де Гуемеса, у Румунії – День національної авіації.

Церковний календар: червень 2021

Православна церква 17 червня вшановує пам’ять святителя Митрофана Константинопольського, патріарха. Ще цього дня відзначають «Зелені святки» (Семик). В обрядах «Зелених святок» вітали літо та початок спекотних польових робіт. 

На Митрофана наші пращури слідкували за вечірньою зорею: червона зоря – на вітер; світла і жовта – на дощ. У цей час зацвітають пізні сорти горобини, яблунь.

Місячний посівний календар для городника: червень 2021

Слов’яни називали Митрофана Навозником. Правда, в цьому не було нічого образливого. Навпаки, селяни дуже шанобливо ставилися до особистості Митрофана, оскільки саме він, за прикметами, був запорукою майбутнього врожаю.

Вважалося, що саме на Митрофана потрібно обов’язково удобрити землю. Крім того, окликали вітер та просили його прислати дощі влітку, щоб в майбутньому отримати гарний урожай.

Календар стрижок волосся: червень 2021

Народні прикмети на 17 червня:
Духота під час сходу сонця передвіщає негоду.
Якщо у цей день припасти до землі вухом і прислухатися, вона відкриє, де заховані скарби.
Якщо вітер дме з півночі — буде погана погода.
Вітер на Митрофана подме з гнилого кута (північного заходу) — чекай негоди.
Дівчата в Духів день пускають по воді вінки і ворожать. Якщо вінок поплив – чекай щастя, а якщо тут же потонув, це до нещастя.

Магнітні бурі в червні 2021: коли метеозалежним варто бути уважними до свого самопочуття

Що не можна робити 17 червня:
сваритися – сварка надовго затягнеться;
брехати – брехня вийде боком;
напиватися – до загострення хвороб.

Вихідні та святкові дні у червні 2021: скільки відпочиватимемо та що святкуватимемо в перший місяць літа

Іменини сьогодні святкують Олександр, Опанас, Валерій, Елізар, Зосима, Кирило, Леонтій, Марія, Марк, Марфа, Мефодій, Митрофан, Микола, Северин, Сілан, Лаура, Адольф. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев