16 жовтня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

16 жовтня у світі відзначаються День боса, Всесвітній день хліба, День недотрог, Всесвітній день здорового харчування, День домашнього кіно, Всесвітній день хребта, Всесвітній день співу, Міжнародний день ремонту, Всесвітній день анестезії, День анестезіолога, Всесвітній день “Запусти серце”, Всесвітній день продовольства, День незалежних відеомагазинів.

В Україні – День працівників целюлозно-паперової промисловості, в США – День обізнаності про синдром Драве, День словника, День моста, солодкий день, День диких кішок, День Стіва Джобса, День лікеру, День універмагу, День “розріжте свою кредитну карту”, в Литві – День пам’яті жертв геноциду жителів Малої Литви, у Вірменії – День вірменської преси, в Чилі – День вчителя, в Польщі – День Івана Павла II, в Болгарії – День Військово-Повітряних сил, в Індії – День посту і духовних практик “Пашанкуша екадаші”, в Таджикистані – день таджицького кіно.

Святкові та вихідні дні у жовтні 2021: українці відпочиватимуть аж 11 днів

Православна церква 16 жовтня вшановує пам’ять святого Діонісія Ареопагіта, єпископа Афінського. У народі цей день назвали “Денис Позимний”.

Діонісій був учнем апостола Павла і першим єпископом Афін. Жив у I столітті, був обдарованим і освіченим юнаком. Цікавився науками, тому пішов до Єгипту, де вивчав астрономію. У той день, коли розіп’яли Христа, небо потьмаріло, земля затряслася, а Діонісій відчував, як страждає Господь.

Повернувшись до Афін, він став членом ареопагу, тобто, верховного суду, за що і отримав прізвисько Діонісій Ареопагіт. Незабаром після призначення його схопили язичники і довго катували, але Святий не зрікся Христа.

На честь пам’яті святого сьогодні відзначається народне свято 16 жовтня – Денисов день.

Церковний календар: жовтень 2021

Православне свято 16 жовтня – день пам’яті преподобного Іоанна

Іоанн народився в Єгипті, в місті Фіви. Подвизався в Фіваідській пустелі, але незабаром про нього дізнався імператор Юстиніан і зробив Іоанна єпископом Кесарії. Це сталося проти волі святого, тому він пішов назад в пустелю. Прославився багатьма чудотвореннями, помер близько 536 року.

16 жовтня – день пам’яті блаженного Ісихія

Ісихій був першим, хто подвизався в безмовності на Афінах. Він зачинився в келії і не виходив звідти 12 років, жив у мовчанні, харчувався хлібом і водою, постійно молився. Він вірив у те, що за кожне дозвільне слово людина відповість на Суді Божому. Помер у VI столітті.

  • ворони купаються в дощових калюжах – до біди;
  • худоба поводиться неспокійно – до погіршення погоди;
  • перший сніг пішов 16 жовтня – зима буде морозною і сонячною.

Місячний посівний календар садівника-городника: жовтень 2021

Що сьогодні не можна робити

Церква каже, що 16 жовтня небажано здійснювати великі покупки і даремно витрачати гроші. Фізична праця теж протипоказана, тобто, якщо у вас запланований ремонт або переїзд – знайдіть іншу, більш вдалу, дату. Також сьогодні не можна пити спиртне і курити.

Що можна робити 16 жовтня

Християни сьогодні повинні подавати милостиню і допомагати нужденним. Згідно з повір’ями, добро, зроблене в цей день, повернеться триразово.

Календар стрижки волосся: жовтень 2021.

Іменини у Амвросія, Дениса, Герарда, Павла, Петра і Фірантіни. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!  

Імениники у жовтні: хто та коли відзначає День ангела цього осіннього місяця?

0 Комментариев