16 вересня: яке сьогодні свято?

news

Сьогодні Домни Нікомедійської. Ця свята загинула мученицькою смертю разом з іншими християнами на чолі зі священномучеником Анфімом, єпископом Нікомідійським. Гоніння на віруючих у Нікомедії відбувалися за двох імператорів – Діоклетіані та Максиміані. Особливо ж загострилася ситуація після того, як сталася пожежа в імператорському палаці. Ясна річ, почали шукати ворогів. Ними, звісно, виявилися місцеві християни – дивні люди, що відмовлялися приносити жертви язичницьким богам, натомість сповідували любов до розіп’ятого Христа. Їх схопили і після тортур стратили. Свята Домна, до того як стати християнкою, служила жрицею в язичницькому храмі.

На Домни сягало свого апогею копання картоплі. На городах хазяї розпалювали вогнища, пекли бульбу і гріли руки, «щоб не мерзли зимою». А ще на тинах розвішували надбиті чи тріснуті глечики і макітри. Тримати в хаті їх було небажано, враховуючи упереджене ставлення українців до битого посуду, а на паркані вони мали виконувати роль своєрідного оберегу. Будь-хто, прийшовши до двору з недобрими намірами, кинувши оком на тин з глеками – враз забував про лихе і втрачав свою чаклунську енергетику.

За народним календарем сьогодні – день Василини. Вважалося, що цей день варто використати для того, щоб прибирати будинки і господарські будівлі від всілякого мотлоху. Селяни на Василину спалювали весь старий непотріб разом з сухим бадиллям картоплі. Також існував звичай розвішувати старі речі на дахах та парканах. Люди вірили, що це зможе захистити будівлю та худобу від пристріту.

Народні прикмети на 16 вересня наступні:

  • Червоний захід сонця – скоро будуть морози.
  • Дощ на Василину – осінь буде сухою.
  • Ворони голосно кричать – на негоду.

Жартівливі свята: День потаємних бажань  та Свято пошуку сенсу життя

Іменинники сьогодні Петро, Єфим, Василіса, Сергій, Андрій, Василь.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев