15 серпня: свято, день ангела і прикмети дня

news

У церкві 15 серпня вшановується пам’ять святого Стефана – першого мученика, який був прихильником християнського вчення і походив з єврейської діаспори. Згідно з переказами, разом з шістьма одновірцями саме Стефан був обраний у диякони апостолами і повинен був підтримувати порядок, справедливість серед населення. Однак потрібно сказати, що крім цього Стефан також проповідував віру в Христа у Єрусалимі.

За народним календарем сьогодні – Степан-Сінник. О цій порі селяни дбали про те, щоб вберегти від негоди свої покоси та косили відрослу траву.  На Степана-Сінника заведено було закінчувати роботи з заготівлі сіна. Тож вся родина вирушала у поле, де плела з польових квітів Стефанів вінок, який потім вішали у хаті на покуті. Коли хтось в родині хворів, то від цього вінка відламували гілочку і заварювали з неї лікувальний чай.

15 серпня відзначається День археолога. До 2008 року в Україні це свято вважався неофіційним, однак президент Віктор Ющенко вирішив відзначити заслуги українських археологів перед державою, додавши йому офіціозу.

Жартівливі свята: Свято гарного настрою

Народні прикмети на 15 серпня наступні:

  • Яка погода 15 серпня – такою вона буде і протягом всього вересня.
  • Жаби сильно квакають – до дощу.
  • Жаби перестали квакати  -буде сильний вітер.

Сьогодні свої іменини святкують: Василь, Іван, Кирило, Платон, Роман, Степан, Тарас, Федір.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев