14 жовтня – кого і з чим вітати цього дня

news

14 жовтня – особливий день для України. У цей день в Україні відзначається відразу чотири важливі події. Свята 14 жовтня: Покров Пресвятої Богородиці, День захисника України, День українського козацтва та День УПА.

Свята 14 жовтня – Покров Пресвятої Богородиці

Велике православне свято 14 жовтня присвячене чудесному явищу Богоматері віруючим в Константинополі. За переказами, чудо сталося в X столітті, коли столиця Візантії була в облозі ворожим військом. Багатогодинне нічне богослужіння було присвячено позбавленню від нашестя.

праздники 14 октября, Покров Пресвятой Богородицы

Богородиця пройшла в церкві по повітрю, ревно і довго молилася з віруючими, після чого простягла над ними свій покрив – хустку, якою Діва Марія покривала голову. Саме цей момент став основою сюжету для написання ікон Покров Пресвятої Богородиці. Разом з нею іконописці зображують Іоанна Предтечу і Іонна Богослова, інших святих ангелів, однак вони не є обов’язковими фігурами на іконі.

Свята 14 жовтня – День захисника України

У 2014 році президент Петро Порошенко своїм указом встановив День захисника України на 14 жовтня. Глава держави також скасував святкування Дня захисника вітчизни, який відзначався 23 лютого в честь створення Червоної Армії.

день защитника Украины, праздники 14 октября

Радянський «червоний день календаря» був скасований у зв’язку з наростаючою агресією Росії і жорстокими боями на Донбасі влітку і восени 2014 року. Замість нього засноване свято День захисника України, який закономірно припадає на Покров Пресвятої Богородиці – покровительки і заступниці українського воїнства.

Свята 14 жовтня – День українського козацтва

Свято День українського козацтва продовжує історичну традицію Запорізької Січі. Запорізькі козаки шанували Богоматір і вважали її своєю заступницею. Військові походи Війська Запорізького традиційно починалися молитвою біля храму на честь Покрова Пресвятої Богородиці.

праздники 14 октября, День украинского казачества

За даними істориків, перша така церква була побудована в XVI столітті, в ній зберігалася унікальна ікона Діви Марії, козацькі прапори, печатки, бунчуки і інші клейноди. Зараз на острові Хортиця на території національного заповідника відбудована копія дерев’яної Покровської церкви.

Свята 14 жовтня – День УПА

Українська повстанська армія, яка воювала за незалежність України в 1942-1955 роках, – неоднозначна і суперечлива сторінка в вітчизняної історії. Діяльність УПА породила безліч міфів, навколо яких точаться запеклі суперечки і які розколюють українське суспільство.

День УПА відзначається 14 жовтня – це символічна дата утворення армії, що діяла під проводом Організації українських націоналістів. У перші два роки активних партизанських дій на Західній Україні УПА вдалося взяти під повний або частковий контроль землі нинішніх Львівської, Івано-Франківської, Житомирської, Волинської, Хмельницької, Тернопільської областей та Закарпаття. Підрозділи УПА підпорядкували собі кілька польських та білоруських районів.

праздники 14 октября, День УПА

Наприкінці Другої світової війни і після її закінчення в боротьбі з УПА радянські, польські, чехословацькі війська вели тривалі військові операції в лісових районах Карпат і на Волині. Своє існування повстанська армія припинила з арештом останнього лідера ОУН-УПА Василя Кука.

Найбільш стійким воїном УПА виявився Ілля Оберишин, який офіційно вийшов з підпілля тільки в 1991 році. До цього у нього не було ніяких документів, з керівництвом він втратив зв’язок в 1951 році, після чого діяв самостійно.

Свята 14 жовтня, особливо День захисника України ось уже четвертий рік, як стали неформальним чоловічим днем. Напередодні представниці прекрасної половини людства вирішують, що подарувати на 14 жовтня.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев